Кіровоградській області – 85: історія, сьогодення, перспективи. Історія рідного краю у листівках: зустріч із краєзнавцями в бібліотеці Чижевського

Творча зустріч із відомими краєзнавцями Володимиром Поліщуком і Юрієм Тютюшкіним відбулась в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Під час заходу презентовано нову електронну книгу Володимира Поліщука «Листівки з видами нашого міста». 

Зустріч краєзнавців із гостями бібліотеки організовано в рамках урочистостей з нагоди 85-річчя з дня утворення Кіровоградської області. 

Володимир Поліщук розповів, як створювалася книга «Листівки з видами нашого міста»; розповів про набори листівок, що випускалися в Україні в період з початку 1950-х по кінець 1980-х років; згадав київських та кіровоградських фотохудожників, серед яких знаний на теренах краю Іван Корзун та киянин, онук Марка Лукича Кропивницького Ігор Кропивницький. 

Юрій Тютюшкін у своєму виступі звернув увагу на саморобні листівки, дуже популярні у повоєнний період 1945-1955 років. Це своєрідні колажі з фотографій та побажань, розфарбованих кольоровою тушшю. 

Прикрасою творчої зустрічі стали виставки «Історія області у дзеркалі книги» та «Листівки і конверти з видами нашого міста». Перша виставка складається з великої добірки книг, присвячених Кіровоградській області. На другій – представлені набори поштових листовних карток часів СРСР, які були використані при створенні електронної книги Володимира Поліщука, а також набори листівок «Моя Кіровоградщина. Ландшафти», «На сонячній долоні Кіровоградщини», «Мандруючи Кіровоградщиною», «Край мій – Кіровоградщина», «Скарби Кіровоградщини», «Місто Кропивницький. Побачити і захопитись…», «Легенди нашого міста», що побачили світ у незалежній Україні. 

Завершився захід спілкуванням аудиторії з Володимиром Поліщуком та Юрієм Тютюшкіним, які відповіли на численні запитання гостей. Зазначимо, що на рахунку цих ентузіастів-краєзнавців велика кількість просвітницьких проєктів та книг, об’єднаних рубрикою «Архітектурне обличчя нашого міста», що висвітлюють цікаві сторінки історії міста Кропивницького.