Прийнята депутатами Кіровоградської обласної ради Програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС – в дії

Обласна комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів їхніх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, постраждалих учасників революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та увічнення пам’яті загиблих (померлих) ветеранів у Кіровоградській області на 2021-2025 роки затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради 19 лютого 2021 року №56 та рішенням обласної ради від 17 червня 2021 року №123.

Про стан виконання заходів обласної комплексної програми станом на 1 січня 2024 року проінформувала обласна військова адміністрація.

Так, на надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, учасників-добровольців та пораненим учасникам АТО/ООС, учасникам-добровольцям в обласному бюджеті на 2024 рік передбачені видатки у сумі 60 мільйонів гривень. Матеріальну допомогу сім’ям загиблих (померлих) захисників та захисниць України на загальну суму 23 мільйони 400 тисяч гривень та пораненим захисникам і захисницям України на загальну суму 34 мільйони 860 тисяч гривень.

У межах заходів із надання стаціонарної безкоштовної медичної допомоги та/або проведення високовартісного медичного обстеження та лікування на базі медичних закладів обласної комунальної власності учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, яким встановлено статус відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам-добровольцям – у 2023 році були передбачені видатки у сумі 5 мільйонів 100 тисяч гривень. За ці кошти придбано медикаменти на суму 2 мільйони 998,6 тисячі гривень, проведено високовартісних обстежень на суму 2 мільйони 99,3 тисячі гривень.

Із передбачених на 2023 рік в обласному бюджеті на компенсацію за проведення зубопротезування відповідним категоріям громадян видатків у сумі 100 тисяч гривень виплачено 63 тисячі гривень.

Із затверджених депутатами обласної ради на 2023 рік видатків дітям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС виплачено одноразову щорічну матеріальну допомогу по 3 тисячі гривень на загальну суму майже 1 мільйон 900 тисяч гривень.

На відшкодування вартості наданих послуг із реабілітації особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим із військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я, в комунальному підприємстві «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня Кіровоградської обласної ради» з передбачених в обласному бюджеті видатків у сумі 4 мільйони 400 тисяч гривень. У ІV кварталі 2023 року сума відшкодування склала 2 мільйони 402 тисячі гривень.

На забезпечення діяльності створеного в 2023 році комунального закладу «Обласний «Центр-Ветеран» з питань допомоги захисникам і захисницям України» витрачено 1 мільйон 133,6 тисячі гривень, передбачених в обласному бюджеті на 2024 рік. Це дозволило збільшити штат закладу та значно розширити спектр послуг, що надаються, і їхню кількість.

Відшкодовано затрати на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 4 мільйони 939 тисяч гривень, із передбачених в обласному бюджеті на 2024 рік 5 мільйонів 100 тисяч гривень.

Реалізація заходів Програми триває.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr