Кіровоградщину представили на конференції «Діаспора та глобальна українська спільнота – сильні партнерки у відновленні України»

Для початку активної відбудови вже сьогодні нашій державі бракує 5,4 млн осіб. До відбудови, відновлення України мають активно долучитися не лише наші західні партнери, які збирають гроші та ламають голову над тим, як ліпше використати для цього вже заморожені ними російські фінанси, але й українці за кордоном.

Українська діаспора була завжди чимала та дуже потужна, однак після початку повномасштабного вторгнення Росії за кордоном опинилися мільйони українців. Лише в Європі – щонайменше 4,2 млн (за даними Агентства ЄС з питань притулку, на осінь 2023 року), чверть із них – у Німеччині. Отже, не випадково, що конференція «Діаспора та глобальна українська спільнота – сильні партнерки у відновленні України» відбулася наприкінці минулого тижня саме в Берліні.

Перший день конференції відбувся у розширеному колі: до безпосередньо учасників долучилися представники німецьких державних і недержавних структур, міжнародних компанії, посольств Японії, Люксембургу, низки інших країн-партнерів, а також з України. Загалом понад 250 учасників.

Другий день проходив у форматі мережування, під час якого учасники – понад 120 представників 80 українських організацій з 12 країн Європи, але також з України – дискутували в семи тематичних групах, які охоплювали теми від ролі діаспори в наближенні членства в ЄС і адвокації інтересів України в державах перебування до культури та освіти, протидії дезінформації і комунікації. Всі вони були орієнтовані на Національний план відбудови та відновлення України.

Дискутували не просто так: усі висновки та рекомендації будуть ретельно зібрані в так званий Policy Paper, аналітичну записку, яку буде представлено до Ukraine Recovery conference – великої Конференції з відбудови України в Берліні 11–12 червня. Важливим є те, що конференція представників закордонного українства мала офіційний статус як частина підготовки до Ukraine Recovery conference.

«Цей статус говорить про те, що і німецький уряд, і український уряд визнають, що українська глобальна спільнота вже є сильною партнеркою відновлення України, і вони хочуть посилити цей потенціал. Наша конференція єдина працює над темами глобального українства і залучення діаспори та глобального українства до відновлення України», – наголосила одна з організаторів заходу, співзасновниця та голова ГО «Open Platform», співзасновниця та заступниця голови ГО «Альянс Українських Організацій», політологиня Наталія Пригорницька…

Основний акцент у дискусіях було зроблено на людях. Саме вони є ключовим елементом для відновлення України. Як справедливо зауважила Катерина Павлова, треба припинити говорити про «людський ресурс» або «людський капітал», а говорити про людський потенціал. Причому найцінніший, а для України в нинішніх умовах – критичний. Що довше триває війна, то складніше буде багатьом людям повернутися. З різних причин. Подбати про те, щоби це сталося, має не в останню чергу держава…

…Громадянське суспільство стане одним з акцентів червневої Ukraine Recovery Conference. Підготовка до неї іде повним ходом…»

Ольга Танасійчук, Укрінформ, Берлін. Фото автора

Повний текст – за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3855697-konferencia-diaspori-v-berlini-ak-zaluciti-globalnu-ukrainsku-spilnotu-do-vidnovlenna-ukraini.html