Комунальне підприємство Кіровоградської обласної ради «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» – унікальне місце лікування та реабілітації

Багатопрофільний лікувальний реабілітаційний санаторний заклад відомий цілющим властивостям радонових джерел та рівнем надання послуг далеко за межами області. Нині в лікарні активно запроваджують новації та активно працюють над вдосконаленням роботи закладу.

Рекорд за кількістю відвідувачів

В. о. директора комунального підприємства, депутат обласної ради Андрій Табачук очолив заклад із липня минулого року. Щойно прийшов на посаду, одразу почав вивчати переваги і проблемні моменти в роботі закладу, активно зайнявся його популяризацією.

«Мали місце певні менеджерські нюанси, які потрібно було терміново виправляти, – розповів керівник закладу. – Зокрема, розпочали боротьбу з чутками, що лікарня не працює кілька років, що тут живуть переселенці або військові. Так, був період, коли люди, які тікали від війни, тимчасово тут перебували. Нині це повністю багатопрофільний лікувальний реабілітаційний санаторний заклад».

«Збільшення кількості відвідувачів – це наповнення бюджету, – підкреслює очільник КП «Знам’янська бальнеологічна лікарня» Андрій Табачук. – Тож постійно спілкуюся з медиками лікарень області – розповідаю про наш заклад, наші можливості і що це дасть людям. А завдяки припливу пацієнтів вдалося підвищити відсотків на 20 зарплату працівникам. Відповідно, це покращило настрій та працездатність колективу».

За вісім місяців лікарня встановила власний рекорд – 100% завантаженості відвідувачів. І хоч місць уже не було, люди продовжували звертатися, ставали в черги…

Основа результату – вдалі управлінські рішення та співпраця керівника-менеджера і медперсоналу

«Те, що директором лікарні має бути людина саме з медичною освітою, – це стереотип, – переконаний Андрій Табачук. – Складно одночасно думати про високу рентабельність путівок, популяризацію закладу, розвиток інфраструктури, вирішення господарських питань і займатись лікуванням людей. У мене є біологічна освіта, але профільними питаннями займається медичний директор. Моя функція – більше менеджерська та маркетологічна. У нас дуже розподілені функції. Але працюємо ми в унісон…»

За 8 місяців в лікарні вдосконалили зал реабілітації, докупили все необхідне обладнання. Наразі започатковується ряд проєктів для людей з ампутаціями. Практикується вертикалізатори двох типів, коли людина знову зможе адаптуватися до свого вертикального положення.

«Обираємо максимально сучасні й ефективні методи реабілітації», – констатує Андрій Табачук.

У лікарні почала працювати психологиня, яка багато опікується військовими. У тому числі – безпосередньо в процесі реабілітації – разом із лікарем-реабілітологом допомагає простіше долати больовий синдром. А також працює з пацієнтами і поза заняттями.

Нова філософія закладу

«Ще одна важлива зміна у роботі закладу – максимальна інклюзивність, – наголошує Андрій Табачук. – Замовляємо таблички шрифтом Брайля для людей, які погано бачать. У перші тижні, коли почав працювати, разом із відвідувачем на колісному візку протестував пандуси – насправді вони були не дуже зручні і придатні для використання. Ми це змінили...»

Ще один результативний менеджерський хід – використання одного приміщення для різних напрямків. У першу половину дня кабінет використовується для одних процедур, а в другу – для інших. Такий адміністративний хід дозволив збільшити ефективність приміщень ледь не вдвічі. На цьому етапі це досить комфортно. Також це значна економія коштів.

Ще один із основних акцентів, над яким працює керівник, – розвиток інфраструктури: «Наразі у нашому закладі цілодобово є гаряча вода, раніше цього не було. Зроблено все для того, щоб з’явився банкомат. Думаємо над відкриттям поштомату. Із мінімаркету зробили великий магазин. Відкрили пункт швидкої допомоги. Все для комфорту відвідувачів».

На території комплексно розташовані лікувально-реабілітаційний, харчовий, житловий корпуси. Оскільки це заклад санаторного типу, то відвідувачі перебувають не в палатах, а в індивідуальних номерах – одно- або багатомісних (це зручно, якщо приїжджати на оздоровлення родиною). У кожному є необхідні меблі, телевізор, санвузол, мінімальний набір необхідних речей.

Крім лікування та реабілітації

У лікарні розширюють перелік видів дозвілля. Зокрема, наприклад, приводять до ладу дещо занедбану шашличну зону. Для людей, які приїздять сюди на два-три тижні, це потрібно.

Кого чекають у Знам’янській бальнеологічній

Раніше лікарня позиціонувалась як заклад для людей похилого віку. Нині цей підхід змінився. Можна і варто приїжджати сюди за перших симптомах недуг, можна робити профілактику захворювань, а не пити знеболюючі чи відтягувати до операцій.

«Можна пройти лікування в закладі, який не схожий на класичну лікарню, – зауважує керівник бальнеологічної лікарні Андрій Табачук. – Щоб потрапити до закладу, бажано мати санаторний лист або рекомендації від лікаря, але багато людей приїжджають за власним бажанням, їх тут оглядають. Ми завжди просимо, щоб у такому разі у відвідувачів були найсвіжіші медичні дослідження, щоб ми могли побачити, в чому конкретно проблема. Бо іноді люди скаржаться на біль у нозі або в попереку і лікують поперек, а насправді у них може бути защемлення в шиї і треба займатися саме цим напрямком.

Довідково. Для відвідувачів пропонують майже 10 видів путівок залежно від захворювань та кілька десятків видів послуг лікування. Повний перелік – на сайті закладу. Серед найпопулярніших – послуги реабілітолога, особливо – післяінсультна реабілітація, реабілітація військових. Популярні – озонотерапія (сучасний, ефективний природний метод лікування активним киснем, що відповідає високим технологіям європейських стандартів лікування), гірудотерапія (лікування медичними п’явками).

Топ-3 запланованих інновацій

Перше – лікування та реабілітація із залученням інтерактивних методів.

«Підшукаємо необхідне обладнання, як дозволяє людині нібито грати в комп’ютерну гру, але насправді розвиває або повертає контроль над м’язами і бореться з больовим синдромом», – пояснив Андрій Табачук.

Друге – створення розвиненої інфраструктури і підвищення рівня послуг.

«Це стосується, зокрема, косметології. Війна накладає шрами не тільки на душу. Вона робить певні позначки на обличчях, тілах і це також потрібно буде виправляти», – продовжує керівник.

Третє – відкритий простір.

«Хочемо зробити підйомник, щоб люди на колісних кріслах могли діставатися будь-якого поверху. Завдяки цьому ми зможемо одночасно прийняти й допомагати більшій кількості таких пацієнтів», – говорить очільник.

Цьому сприятиме і грант від USAID на створення дитячого інклюзивного і мультиспортивного майданчика та великого майданчика для воркауту, у тому числі – з інклюзивними тренажерами кількох майданчиків, який виграв заклад.

Про ціни

Станом на квітень путівка на два тижні з проживанням у двомісному номері коштувала 13 494 гривні. Базова вартість передбачає триразове харчування та проживання і проведення 68 медичних процедур (найбільша кількість процедур у порівнянні з іншими подібними закладами). Кількість процедур залежить від кількості днів лікування.

Із перших уст

«Я лікувався тут років 20 тому, торік і от тепер. І раніше тут був порядок, гарне ставлення до пацієнтів. Але зараз усе на рівень вище – додалося багато процедур, дуже смачно годують, на території проводять реконструкцію, замінюють вікна в одному з корпусів. Колектив лікарні і керівництво стараються», – розповів військовослужбовець з Олександрії Олексій, що проходить реабілітацію за кількома напрямками: опорно-рухового апарату та через вегето-судинну дистонію.

Разом із ним проходили реабілітацію двоє військових пенсіонерів із Вінниці.

«Вони двічі приїжджали сюди. Хоч їм ближче до інших міст із відповідними лікувальними закладами. Але тут їм сподобалося найбільше», – повідомив Олексій.

Колишній військовослужбовець, знам’янчанин Микола захищав Україну з 2014 року, воював під Іловайськом, був у ворожому полоні, витримавши тортури. Кілька разів повертався на службу добровольцем. Крайній раз – із початком повномасштабної війни. Усе пережите відобразилося на здоров’ї – чоловік періодично потребує реабілітації. Свого часу він лікувався в Литві, відзначає якісну роботу їхніх психологів. Побував на реабілітації і в інших містах України, але, зізнався, такого рівня у Знам’янській бальнеологічній лікарні не очікував:

«Мені є з чим порівнювати. Щойно я зайшов на територію бальнеологічної лікарні, одразу відчув затишок і комфорт. Привітний персонал. В інших містах, де я приходив процедури, теж непогане ставлення, але не більше формального «пацієнт-лікар». Тут зустрічають із посмішкою, і тобі хочеться посміхнутися, і настрій вже кращий. Я майже все життя прожив у Знам’янці і навіть не сподівався, що таку якісну медичну допомогу і реабілітацію зможу отримати вдома. На території закладу зручно розташовані лікувальний і житловий корпуси. Дуже подобається підводний масаж, навіть у Литві такого не зустрічав. Після нього у мене відчуття, наче заново народився. Подобаються ванни. В одному з санаторіїв України, де я побував, вони у підвальному приміщенні, зверху маленьке віконечко, освітлення слабке. Процедура мала бути розслаблюючою, а виходило навпаки, бо викликала в мене асоціації з полоном і закритими камерами. Тут – світле приміщення, сонечко світить, настрій піднімається. Буває, запитають – де краще підлікуватися і пройти реабілітацію? Тепер я рекомендуватиму всім Знам’янську бальнеологічну…».

Андрій Табачук: «Хочемо показати, що Знам'янська бальнеологічна лікарня не лише має 57-річну історію, а що це сучасний, комфортний, затишний заклад із досвідченими спеціалістами, який допомагає людям і продовжує творити свою історію далі».

Контакти: сайт: zoblkp.com.ua. Інстаграм: kp_zobl. Фейсбук: https://www.facebook.com/zoblkp. Телефони: (067) 520-46-06, (095) 790-81-34, (063) 304-18-68 або (05233) 711-08. Адреса: м. Знам'янка, вул. Героїв Чорнобиля, 6. Графік роботи цілодобовий.