На порядку денному – енергетична децентралізація України

Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд долучився до відкритого засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України, яке відбулось у змішаному форматі сьогодні, 5 липня.

 

Участь в засіданні взяли Президент України Володимир Зеленський, представники центральної, місцевої, регіональної влади областей України, а також представники бізнесу. 

«Сьогодні головні виклики – енергетичні, – зазначив Президент України. – Уряд України отримав чітке завдання, а саме: розробити пакет рішень, щоб усі українські громади, українські компанії могли пройти цю ситуацію та забезпечити реальну можливість для себе отримати енергію попри російський терор». 

За словами Володимира Зеленського, для вирішення проблем в енергетиці застосовується комплекс заходів: посилення фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури; розширення обсягів імпорту електроенергії з ЄС; сприяння на місцях громадам і бізнесу у створенні нових генеруючих потужностей. Мета заходів – енергетична децентралізація України. 

Також Президент України повідомив, що саме сьогодні, 5 липня відбулось посилення української ППО завдяки підтримці західних партнерів, зокрема, Німеччини і США.

Довідково: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України створений для сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування. Завданнями Конгресу є взаємодія з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми всеукраїнськими асоціаціями та міжнародними організаціями; вивчення реалізації на місцевому та регіональному рівнях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності виконання цієї Угоди та запровадження європейських стандартів у сфері місцевого самоврядування.