У Кропивницькому презентували історичне видання про легендарну княгиню Ольгу

В обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського презентували книгу вченого, історика, письменника, блогера, автора низки науково-популярних видань Сергія Пєткова «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави».

Це видання – частина просвітницького проєкту «Україна – ідентифікація» з відновлення справжньої незаангажованої історії Руси-України, в якому автор ставить низку запитань: про походження княгині Ольги, про її роль і значення в історії Русі, про спадок, який залишила по собі ця видатна жінка.

Біографію княгині вивчали вітчизняні і зарубіжні вчені. Однак і досі дослідникам не вдалося розгадати безліч загадок, пов’язаних із життєписом княгині Ольги.

До книги увійшли твори, присвячені життєпису святої рівноапостольної княгині Ольги: опис прийому великої княгині зі сторінок твору «Про церемонії» імператора Костянтина Багрянородного, оповідання про життя і діяльність великої княгині, наведені Нестором Літописцем на сторінках «Повісті минулих літ», праця митрополита Дмитра Ростовського «Представлення блаженної княгині Ольги, в святому хрещенні Єлени».

Сергій Пєтков вразив присутніх своїми знаннями та цікавими історичними фактами і подарував читачам бібліотеки свої книги: «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави», «Військо запорозьке низове: козацька абетка, документи, козацькі прислів’я і пісні» та збірку «Вірші».

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr