У Кропивницькому обговорили стан впровадження реформи шкільного харчування

Стан впровадження реформи шкільного харчування став темою наради, яка відбулася у Кіровоградській ОВА сьогодні, 20 травня.

Голова обласної ради Юрій Дрозд та начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович разом із заступниками, керівники департаментів та відомств обговорили виконання Обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, затвердженої рішенням обласної ради від 21 грудня 2023 року №433.

Розпорядженням начальника ОВА від 23 січня 2024 року №39-р затверджено та введено в дію План дій на виконання даної програми. На 5 років дії Програми передбачено 519 млн 948 тис грн з різних бюджетів, у тому числі 116 млн 625 тис грн – на 2024 рік.

У школах області навчається 94 642 учні, з них забезпечені харчуванням 45 893, що становить 49 відсотків. Його середня вартість у 2023/2024 навчальному році становить від 11 до 63 грн на одну дитину в день.

Із 51 відсотка дітей, що не харчуються дітей, 36 відсотків – учні 1-4 класів. Учасники наради погодились, що головне завдання влади – охопити гарячим харчуванням 100-відсотково учнів початкової школи, дітей з числа пільгових категорій та дітей, що потребують дієтичного харчування.

Усі заклади освіти області використовують сезонне меню, погоджене районними управліннями Держпродспоживслужби. Фахівці служби ретельно його перевіряють, трапляється – повертають закладам на доопрацювання, щоб, в кінцевому результаті забезпечити дітей якісним, здоровим, збалансованим харчуванням.

Чимало питань викликає якість питної води. Її головними «ворогами» є незадовільний технічний стан водопровідних споруд і мереж, зношеність мереж водопостачання та каналізації, несвоєчасне проведення капітальних та поточних їх ремонтів.

З метою покращення ситуації у 2023 році виконано поточні ремонти водоканалізаційних мереж у 37 школах та 27 садочках на суму 1 млн 543,9 тис грн. Такі роботи планують виконувати і цього року. Важливе завдання – вжити заходів щодо приведення показників питної води у відповідність до санітарних норм.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr