На Кіровоградщині вшанували героїв двох воєн

У День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Кропивницькому вшанували жертв Другої світової та сучасної російсько-української війни. Під час урочистостей на Меморіальному комплексі «Фортечні вали» керівники області вручили державні нагороди родичам полеглих захисників України. 

Цьогоріч Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Квіти до монументу «Скорботна Батьківщина-мати», на Алеї Слави загиблим учасникам АТО-ООС та до пам’ятних меморіалів Фортечних валів поклали начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович, перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк, начальник обласного ТЦК та СП Владислав Зуєв, заступник Кропивницького міського голови Олександр Мосін і секретар міської ради Олег Колюка, ветерани та родичі військовослужбовців, представники правоохоронних та військових формувань Кіровоградщини, депутати обласної та міської рад, представники громадськості.

 

Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників України та цивільних жертв рф, віддали шану полеглим воїнам Другої світової, які боролися з попередниками російського фашизму, – гітлерівським нацизмом. 

Начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович та перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк вручили ордени «За мужність» І, ІІ та ІІІ ступенів і медалі «За військову службу Україні» родичам Захисників України, полеглих в 2022-2024 роках. 

Також учасники меморіальних заходів віддали шану полеглим на російсько-українській війні військовослужбовцям, похованим на Рівнянському та Далекосхідному кладовищах Кропивницького.