У Кропивницькому сертифіковані найсучасніші в Україні очисні споруди

ОКВП «Дніпро-Кіровоград» отримало сертифікат на введення в експлуатацію нової системи каналізаційних очисних споруд Кропивницького. Це – єдина за останні 10 років очисна станція, збудована в Україні. Станція оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє витримувати нормативні показники очистки води. 

Як повідомив радник голови Кіровоградської обласної ради, депутат обласної ради Валерій Кальченко, нову станцію очистки каналізаційних вод у Кропивницькому побудували в межах всеукраїнського проєкту, участь в якому брали водоканали 12-ти регіонів України. Спорудження станції відбувалось за кошти кредиту Світового банку і тривало шість років, понад два з яких – вже під час широкомасштабного вторгнення російської армії в Україну. Причому, після 24 лютого 2022 року будівельні роботи продовжили лише два водоканали з 12-ти учасників проєкту: Житомирський (частково) та ОКВП «Дніпро-Кіровоград». У нашому місті спорудження нової очисної станції не припинялось. 

Очисна каналізаційна станція Кропивницького – комплекс інженерних споруд, оснащених спеціальним обладнанням, яке швидко та якісно здійснює багатоетапний процес очищення каналізаційних стоків. 

До речі, до технологічного ланцюжка очисної станції входить також цех механічного зневоднення осаду стічних вод, який було реконструйовано на початку 2024 року, про що раніше повідомлялось на сайті обласної ради. 

Нова очисна станція витримує всі показники в межах гранично допустимих концентрацій (ГДК). Наприклад, за таким критерієм, як концентрація фтору/фосфатів, вода після очистки на новій станції містить 2,85 мг/дм3 фосфатів, тоді як ГДК – 3,55 мг/дм3. В інших регіонах при використанні застарілого обладнання та застарілих технологій показник фтору/фосфатів може сягати 18-20 мг/дм3. 

Усі шість років, поки тривало будівництво очисної станції, керівництво Кіровоградської обласної ради тримало процес зведення комплексу на контролі, зазначає Валерій Кальченко. Голови обласної ради 2018-2024 років: Олександр Анатолійович Чорноіваненко, Сергій Павлович Шульга, Юрій Васильович Дрозд регулярно переймались долею об’єкту, відвідували станцію, інспектували будівництво, системно допомагали вирішувати питання, що виникали в процесі будівництва. У тому числі, завдяки увазі з боку обласної влади, процес будівництва очисної станції у Кропивницькому тривав без зупинок (єдиний випадок серед усіх 12-ти учасників проєкту) та завершився вчасно. 

Зрештою, наприкінці квітня комплекс споруд очисної системи каналізаційних стоків та цех механічного зневоднення осаду стічних вод отримали відповідні сертифікати для введення їх в експлуатацію.