Кіровоградщина приймає Всеукраїнський фестиваль Європи

ІV Всеукраїнський творчий фестиваль «Єврофест-2024» проходив із 9 по 10 травня з нагоди Дня Європи. Організаторами фестивалю виступили Міністерство освіти і науки України, департамент освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, Український державний центр позашкільної освіти, Міжнародна асоціація позашкільної освіти, комунальний позашкільний навчальний заклад «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості та молодіжне  громадське об’єднання «Центр».

У шести конкурсних номінаціях фестивалю взяло участь майже 1500 учасників із різних регіонів України.

 

Починаючи з 2023 року, 9 травня Україна одночасно з країнами великої європейської сім’ї відзначає День Європи. У межах фестивального спілкування його учасників привітали з Днем Європи заступник міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, директорка ЦДЮТ, депутат Кіровоградської обласної ради Ганна Суркова. 

«Євроінтеграція України до європейської спільноти та ефективна модернізація нашої країни незмінно залишаються визначальними державними пріоритетами – навіть попри складну ситуацію і військові дії, – зазначив під час відкриття фестивалю Юрій Семенюк. – Ми впроваджуємо норми та стандарти ЄС, адаптуємо національне законодавство до європейського. І тому важливо, щоб громадяни України різного віку дізнавались про культуру, традиції, історичні особливості європейських країн, про рівень їхнього розвитку і пріоритети, про їхні досягнення. Наша молодь – найбільш зацікавлена аудиторія. У пошуках знань щодо європейської інтеграції, ви завжди з задоволенням користуєтесь будь-якою нагодою демонструвати своє бачення щодо демократичного європейського майбутнього України.

Ми зібрались сьогодні разом зовсім не випадково. На Всеукраїнському фестивалі нас об’єднав, хоч і віртуально, наш обласний центр – місто Кропивницький, щоб ми разом подумали про майбутнє нашої країни після Перемоги, про шляхи її розвитку та відбудови у співдружності з країнами Європи».

 

Як повідомила Ганна Суркова, в межах Всеукраїнського європейського фестивалю відбулись конкурси для молоді в номінаціях «Нова формація», «Euro Ethnіс Dance», «Голос України в Європі», «Україна – європейська держава. Можливості України в ЄС», «Будуємо європейське майбутнє», «Україна – ЄС. Сьогодення і майбутнє». Також для учасників фестивалю було організовано інтелектуальні ігри «Євроерудит» та «Євро Брейн-ринг», конкурс коміксів «Україна – ЄС. Сьогодення і майбутне» та ін. 

За інформацією членкині журі номінації «Нова формація», радниці голови Кіровоградської обласної ради з питань молодіжної політики Аміни Козин, в номінації взяли участь представники обласної асамблеї євроклубів (до складу якої входить 23 євроклуби). Асамблея об’єднує дітей та молодь Кіровоградщини, що реалізують соціальні активності євроінтеграційного спрямування у своїх громадах. 

З огляду на те, що ІV Всеукраїнський творчий фестиваль «Єврофест-2024» проходив у режимі онлайн, для спілкування учасників створили окреме віртуальне містечко, яке мало свою Театральну площу (з фільмами про ЄС); район «Ігроленд» з тематичними інтерактивними іграми та вікторинами; бульвар молодіжних центрів та просторів; студмістечко закладів вищої освіти; Алею майстрів; квартал міжнародної дипломатії «Все про ЄС» тощо. 

Також у межах фестивалю було проведено акцію міжнародного єднання «Ми – кругообіг води»; творчу зустріч із художницею, декоратором Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького Оксаною Калюжною; онлайн-зустріч представників творчих колективів із різних куточків України; виставка «Маленькими кроками до великої мети», в якій представлено роботи учасників конкурсів «Будуємо європейське майбутнє», «Україна - європейська держава. Можливості України в ЄС» та коміксів «Україна - ЄС. Сьогодення і майбутнє».