Підсумки виконання місцевих бюджетів минулого року обговорили під час апаратної наради в ОВА

Протягом минулого року до місцевих бюджетів Кіровоградщини надійшло майже 15 мільярдів гривень доходів. Попри перерахунок військового ПДФО з бюджетів місцевих громад до держбюджету, відбувся приріст від економічної діяльності. Про це під час апаратної наради в ОВА повідомила в.о. директора департаменту фінансів обласної військової адміністрації Анжела Анісімова сьогодні, 12 лютого. 

«Торік до місцевих бюджетів області надійшло майже 15 мільярдів гривень доходів. Власні доходи склали 10,8 мільярда гривень та трансферти – трохи більше 4 мільярдів. Виконання власних доходів забезпечено по загальному та спеціальному фондах. Практично в усіх місцевих бюджетах заплановані власні доходи загального фонду перевиконані. Чотири громади недовиконали зазначений план при незначному відсотковому показникові: від 1% - до 1,5%. Мова йде про Олександрійську, Пантаївську, Аджамську та Катеринівську громади», – повідомила Анжела Анісімова. 

Вона констатувала, що протягом 2022-2023 років суттєвим фінансовим ресурсом для бюджетів громад був військовий ПДФО. У 2022 році його отримали у розмірі 1 мільярд 444 мільйони та у 2023 році – 1 мільярд 393 мільйони гривень. Відповідно до законодавчих змін, з 1 жовтня 2023 року цей податок перераховується до держбюджету на потреби оборони. 

«Цей податок надходив у 31 територіальну громаду Кіровоградщини. З врахуванням зазначеного, у 2024 році необхідно перелаштовувати видаткову частину. На відміну від 2022 року, коли приріст місцевих бюджетів по області формувався за рахунок військового ПДФО, у  2023 він формувався за рахунок інших бюджетоутворюючих доходів. Зокрема, відбулося збільшення ПДФО від економічної діяльності на 11%, від плати за землю – на 20%, по Єдиному податку – на 38% і по акцизному податку – на 62%», – додала в. о. директора департаменту фінансів обласної військової адміністрації Анжела Анісімова. 

За словами посадовиці, в розрізі бюджетів громад збільшення бюджетів фіксувалося на всіх територіях. Найбільший приріст мали Онуфріївська громада – 120%, Кетрисанівка – 67%, Добровеличківка, Компаніївка, Голованівськ – на 45%. Зменшення надходжень в межах 10% відбулося у Смолінській та Побузькій громадах.