Контроверсійна постать Володимира Винниченка

Політичні погляди, державну діяльність, літературну творчість та особисті якості нашого відомого земляка, письменника і громадсько-політичного діяча, члена Центральної ради та першого очільника Директорії УНР Володимира Винниченка обговорили на круглому столі в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського 11 квітня. 

У засіданні круглого столу «Володимир Винниченко: політик, митець, особистість», який відбувся в відділі краєзнавства ОУНБ імені Чижевського, взяли участь представники музейних, архівних, дослідницьких і бібліотечних установ Кіровоградщини.

 

«Персона Володимира Винниченка – непересічна не лише в історії нашого краю, а й в історії України, – зазначив один із модераторів круглого столу, завідувач Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень при Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї Артем Безшкуренко. – Його політичні рішення: деякі – суперечливі, деякі – контроверсійні, вплинули на долю покоління громадян. Його літературна діяльність і зараз продовжує впливати на багатьох людей, оскільки в творчості Винниченка піднімаються як загальнолюдські, так і загальнонаціональні питання, які так чи інакше стосуються нас із вами». 

Під час круглого столу було представлено доповіді про особливості діяльності Володимира Винниченка на чолі Директорії УНР; про оцінку українською політичною еміграцією його твору «Відродження нації»; про структуру, зміст і особливі риси публіцистики Винниченка, про функціонування в обласному краєзнавчому музеї меморіального кабінету Володимира Винниченка (де зберігаються його речі) та ін. 

Також учасники заходу обговорили два фільми про нашого видатного земляка: «Голгофа Володимира Винниченка» і «Винниченко без брому». 

*Контроверсійний – суперечливий, неоднозначний; такий, що викликає різне ставлення; який можна трактувати по-різному…