Обласній бібліотеці імені Чижевського – 125 років!

Урочистості з нагоди 125-річного ювілею Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулись у Кропивницькому сьогодні, 15 лютого. Від імені облради колектив головної книгозбірні регіону привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк. 

Від 116 читачів до 39 тисяч читачів; від міської бібліотеки – до обласної; від масової – до наукової; від однієї кімнати в орендованій будівлі – до окремої шестиповерхової будівлі; від 2500 книг – до 760 тисяч примірників та понад 300 назв періодичних видань, від 12 тисяч відвідин на рік – до 180 тисяч відвідувачів. І це далеко не повний перелік етапів трансформації обласної бібліотеки ім. Чижевського. 

Сьогодні це не лише бібліотека в своєму класичному вигляді. Це також культурний, краєзнавчий, мистецький, просвітницький, волонтерський центр Кропивницького та Кіровоградщини.

 

«Ми неодноразово чули, що бібліотеки рано чи пізно зникнуть, тому що всі книги перейдуть в мережу Інтернет, – зазначив Юрій Семенюк, вітаючи колектив обласної бібліотеки ім. Чижевського. – Але ви зуміли, як ніхто інший, швидко зреагувати на всі системні зміни і у вас не поменшало відвідувачів. 125-річний ювілей бібліотеки – свідчення того, що ви та ваші попередники все зробили правильно». 

Як повідомив Юрій Семенюк, постановою Верховної Ради ювілей комунального закладу «Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського» внесено до переліку загальноукраїнських подій 2024 року для того, щоб вся країна дізналась, що наша бібліотека функціонує вже 125 років! Перший заступник голови Кіровоградської обласної ради зачитав колективу бібліотеки вітальний лист від голови Верховної Ради України.

 

«…У складний для країни воєнний час ви збираєте та передаєте книги для наших захисників, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я. Попри війну ви започаткували низку нових проєктів для дорослих і дітей. Велика подяка мужньому і незламному колективу головної публічної бібліотеки Кіровоградщини за підтримку ідеалів вільного, відкритого і демократичного суспільства», – зокрема, зазначив у своєму зверненні до колективу бібліотеки Руслан Стефанчук. 

Перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк та заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова вручили нагороди працівникам Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. 

Так, Почесною грамотою Кіровоградської обласної військової адміністрації і обласної ради відзначені: завідувач відділу зберігання та реставрації бібліотечних фондів Лариса Коваленко; заступник директора з основної роботи Наталія Ткаченко; перший заступник директора Оксана Ткаченко. 

Почесною грамотою Кіровоградської обласної ради нагороджено завідувача відділу документів із економічних, технічних та природничих наук Аліну Осокіну; грамотою Кіровоградської обласної ради – головного бухгалтера бібліотеки Вікторію Кононенко. 

Подяки Кіровоградської обласної ради оголошені головному бібліотекарю сектору обмінного фонду відділу формування фондів Наталії Гапіченко і завідувачу відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я Оксані Завіні. 

Також колектив обласної бібліотеки ім. Чижевскього з ювілеєм привітали представники Міністерства культури та інформаційної політики України, керівник Кіровоградської обласної ради (2006-2010 рр.) Микола Сухомлин, голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та інвестицій обласної ради Сергій Коваленко; представники закладів вищої освіти обласного центру, колеги-бібліотекарі, очільники музеїв, творчих спілок Кіровоградської області, представники творчої інтелігенції нашого краю.