Найкращий концерт Кіровоградської філармонії – попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!

Конференція трудового колективу Кіровоградської обласної філармонії відбулась сьогодні, 16 лютого. Під час конференції директорка закладу Наталія Агапєєва звітувала про роботу філармонії за 2023 рік, після чого працівникам філармонії розповіли про творчі плани та основні завдання на 2024 рік. 

На зборах колективу були присутні представники Кіровоградської обласної ради.

 

Минулого року Кіровоградська обласна філармонія мала понад 250 концертних виступи, з яких 93 – в громадах нашого регіону. На відміну від 2022 року, артисти філармонії відновили виступи в районах Кіровоградщини. 

Протягом 2023 року представники обласної філармонії брали участь в різноманітних мистецьких акціях і проєктах, благодійних програмах, у тому числі – спрямованих на підтримку Збройних Сил України. 

Сумарна аудиторія концертів артистів та колективів обласної філармонії в 2023 році склала понад 46 тисяч глядачів (в 1,6 разу більше за аудиторію 2022 року). Майже третина з них – 14,6 тисячі осіб – військовослужбовці та члени їхніх сімей, внутрішньо переміщені особи, ветерани, поранені захисники та захисниці.

 

«Колектив Кіровоградської обласної філармонії добре знають у всій Україні, – зазначив під час свого виступу перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк. – Жодне представництво нашої області на сцені палацу «Україна» або на сценах інших всеукраїнських заходів не обходилось без артистів обласної філармонії. Те, що ви робите в умовах обмежених ресурсів – це титанічна праця. Впевнений, в 2024 році філармонія відповідатиме реаліям часу й надалі пропагуватиме наші українські традиції і мистецтво». 

Також Юрій Семенюк подякував колективу філармонії за допомогу в організації фестивалю «Вересневі самоцвіт» на території села Арсенівка восени 2023 року. 

Як зазначила Наталія Агапєєва, в 2023 році концертна діяльність принесла обласній філармонії дохід в 3,2 млн гривень, це більше, ніж навіть в «доковідні» часи. Частину зазначеного доходу витратили на заробітну плату, частину – на придбання технічних засобів, запчастин для техніки, обладнання для концертів, на виготовлення проектно-кошторисної документації для подальшого ремонту покрівлі. Крім цього, філармонія придбала музичний інструмент (кларнет), необхідний «Зорянам».

 

Серед планів на 2024 рік – продовжувати підтримувати ЗСУ: організовувати та проводити концерти на користь військовослужбовців; брати участь в соціально важливих мистецьких заходах державного та регіонального рівнів; підтримувати творчу молодь; організовувати роботу ветеранських просторів та залучаючи до їхньої діяльності артистів філармонії тощо. 

2024-й – рік 85-річчя заснування Кіровоградської області, відповідно, восени поточного року обласна філармонія відкриватиме свій ювілейний, 85-й концертний сезон. Також в 2024-м виповниться 40 років академічному колективу «Зоряни». До ювілеїв мають бути підготовлені святкові концертні програми. 

У свою чергу, художній керівник Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Антоніна Червінська зауважила, що найкращий концерт Кіровоградської обласної філармонії – попереду. Цей концерт буде присвячено Дню Перемоги України у війні проти російського агресора.