Батькові українського професійного театру – 184!

З нагоди 184-річчя Марка Лукича Кропивницького – видатного драматурга та режисера, одного з творців першого українського професійного театру і людини, чиїм ім’ям названо наш обласний центр, відділ обласного краєзнавчого музею – Меморіальний музей Марка Кропивницького влаштував «День відкритих дверей» та відзначив день народження митця низкою заходів.

 

На подвір’ї музею Кропивницького, що розташований у Кропивницькому, в будівлі, де в 1870-1890-х роках періодично мешкав Марко Лукич, – зібрались представники творчої громади міста та області, працівники музеїв обласного центру, учні освітніх закладів міста. З промовами виступили перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, заступниця начальника обласної адміністрації Катерина Колтунова, директор департаменту культури і туризму обласної військової адміністрації Уляна Соколенко. 

Насамперед, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради подякував музейним працівникам, культурним діячам та усім небайдужим людям, хто скрізь десятиліття беріг пам’ять про видатного діяча українського театру та його творчість; хто навіть в умовах тоталітарної держави зумів довести необхідність надати ім’я Кропивницького обласному театру; хто наполіг на відкритті музею Марка Лукича, а також на тому, що у місті має бути вулиця Кропивницького.

 

«Завдяки таким маркерам мешканці та гості міста дізнавались про Марка Кропивницького, про акторів та діяльність першого українського професійного театру», – зазначив Юрій Семенюк. 

Після привітань учасники заходу вшанували Марка Кропивницького покладанням квітів до бюсту митця. 

З нагоди дня народження Марка Лукича гостям прочитали лекцію «Марко Кропивницький: з іменем на мапі Соборної Незалежної України». Художниця Ольга Краснопольська провела для дітей та дорослих майстер-клас із малювання героїв п’єс Марка Кропивницького. Протягом дня різні сценічні номери грав народний аматорський театр «Златопілля» (Новомиргород). Також у музеї імені Кропивницького презентували тематичну виставку «Марко Кропивницькій у колекційній продукції».