Виставка робіт Андрія Ліпатова – в обласній бібліотеці

У межах традиційного просвітницького проєкту «Бібліотека – острів фантазії та творчості», в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського розгорнули виставку робіт одного з найбільш яскравих представників жанру наївного мистецтва Кіровоградщини Андрія Ліпатова (1960-2010).

 

На виставці представлена частина робіт Андрія Ліпатова з сімейної колекції родини митця. Під час її відкриття друзі, колеги художника поділились спогадами про Андрія Юрійовича. 

Таким художником, як Андрій Ліпатов місто Кропивницький має пишатись, впевнена доцент кафедри мистецької освіти Центральноукраїнського державного університету ім. Володимира Винниченка, кандидат мистецтвознавства Олена Кириченко: «Андрій Ліпатов таким особливим чином зображав наше місто, що люди, які тут ніколи не бували, відчували бажання приїхати до нас. Те, що на стіні Музею мистецтв написано мурал за мотивами картини Андрія «Променад на Дворцовій» – важливо для міста. На цей мурал звертають увагу гості обласного центру, багато хто з них розпитує про автора і таким чином вони дізнаються більше про наше місто, про митців Кропивницького. Добре, що про Андрія пам’ятають і музеї міста проводять виставки його робіт».

 

Проєкт «Бібліотека – острів фантазії та творчості» розрахований на дітей та підлітків, які відвідують бібліотеку під час літніх канікул. Щороку бібліотека Чижевського готує для таких відвідувачів низку просвітницьких та творчих заходів. Зокрема – майстер-класи. На прикладі робіт Андрія Ліпатова співробітники бібліотеки розповідатимуть дітям про наївне мистецтво, про художника, після чого для відвідувачів організовуватимуть майстер-класи і діти пробуватимуть малювати картини «в стилі Ліпатова». 

Довідково: наївне мистецтво (фр. Naïf — наївний) — художній напрям, характерною особливістю якого є відсутність спеціальної освіти чи професійних навичок у митців.