Калиновий спів лине Україною

ХХХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» урочисто відкрили в Кіровоградській обласній філармонії сьогодні, 25 травня. На честь відкриття конкурсу гості та учасники прикрасили калини, висаджені на десяту та п’ятнадцяту річниці «Калинового співу», стрічками перемоги.

 

В умовах воєнного стану в 2024 році фестиваль «Калиновий спів» проводиться дистанційно. У конкурсі беруть участь 57 аматорських хорових колективів із Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей. 

Учасників та гостей фестивалю-конкурсу привітали перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк та голова журі конкурсу, художній керівник академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії, народна артистка України Антоніна Червінська. 

Вітаючи присутніх із відкриттям Всеукраїнського фестивалю-конкурсу, Юрій Семенюк подякував мистецьким і творчим колективам Кіровоградщини за всі їхні благодійні концерти і заходи, проведені з метою залучення допомоги для Збройних Сил України. «Українська пісня – один з символів нашого війська, українське військо важко уявити без українських пісень», – зазначив перший заступник голови обласної ради.

 

Творчі колективи виконали танцювальну композицію «Ой у лузі червона калина» та заспівали гімн фестивалю-конкурсу «Калиновий спів». На завершення церемонії відкриття представники органів влади та місцевого самоврядування, члени журі та представники громадськості уквітчали калини, висаджені біля обласної філармонії колективом газети «Народне слово». 

«Коли під час одного з фестивалів на сцені філармонії пов’язували вишиті рушники на віртуальні гілки калини, я запитав у свого заступника Броніслава Куманського, чи не краще було б це робити із живим деревом, – пригадує багаторічний редактор газети «Народне слово» Валерій Мʼятович. – «Ти пропонуєш посадити калину біля філармонії?» – здогадався він. «Так», – відповів я. «Тоді саджанець уже є, – мовив Броніслав Петрович. – Нещодавно посадив на дачі, але для такого діла віддам». Дочекалися осені, викопали калину на дачі Броніслава Куманського й усією редакцією за участі артистів і адміністрації філармонії посадили на клумбі перед центральним входом. Переживали, чи приживеться наша калина, а вона прижилася й тепер щороку зустрічає учасників і гостей фестивалю». 

У рамках фестивалю 2024 року у приміщенні Кіровоградського обласного Центру народної творчості відбулась презентація виставки декоративних прикрас «Калинові самоцвіти» майстрів обласного творчого об’єднання «Дивоцвіт». 

Також під час благодійної акції фестивалю «Даруємо пісню Калинову» хорові колективи будинку культури Суботцівської сільської ради презентували концертну програму в обласному клінічному госпіталі ветеранів війни.

Більше фото