Вічний біль Чорнобиля

26 квітня. Роковини Чорнобильської катастрофи. Україна та світ вшановують подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та згадують жертв найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи. У Кропивницькому представники громадських організацій ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, родичі ліквідаторів, керівництво обласної та міської влади, представники силових структур, духовенства та громадськості поклали квіти до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». 

Мітинг-реквієм із нагоди 38-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС почався з загальноукраїнської хвилини мовчання в пам’ять про співвітчизників, що загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Ця військова агресія створює нові ядерні небезпеки для України, Європи та світу: окупати розміщують війська, зброю та вибухівку на територіях атомних станцій та в місцях захороненнях радіоактивних матеріалів; умисно прокладають траєкторії прольотів своїх ракет над енергоблоками АЕС. 

Згадуючи жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи, Україна вкотре наголошує: цивілізований світ має об’єднатися і не дозволити державі-терористу загрожувати безпеці усієї планети!

 

Начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін, представники органів влади та місцевого самоврядування, силових структур та Збройних Сил України біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» схилили голови на знак шани до ліквідаторів: пожежників, військовослужбовців, будівельників, медиків – усіх, хто ціною власного здоров’я чи життя зупинили ядерну стихію Чорнобиля.