Через консенсус — до змін у Конституцію України щодо децентралізації

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, як член Правління Української асоціації районих та обласних рад, представляє інтереси УАРОР в обговоренні змін до Конституції України в частині децентралізації влади, змін до законодавства щодо повноважень та захисту прав місцевого самоврядування в Україні і реалізації адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування. Захід організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Офісом Президента України, Міністерством розвитку громад та територій України.

Головною метою зібрання був пошук консенсусу щодо законодавчих змін до Основного Закону у частині децентралізації.

Участь у обговоренні брали народні депутати України, представники Офісу Президента, органів місцевого самоврядування, центральних і місцевих органів виконавчої влади, громадянського суспільства, науковці, представники дипломатичних місій і міжнародних організацій. Шукати баланс інтересів учасникам заходу допомагали й міжнародні експерти, зокрема, Ганна Сухоцька, почесний президент Венеційської Комісії (Польща), експрем'єр міністр Польщі, професор Георг Мільбрадт, спецпредставник Уряду Німеччини з питань реформ, Жак Рейе, Член Державної Ради, Префект (Республіека Франція), Ріво Нооркийв, експерт з питань місцевого самоврядування і територіально-адміністративного устрою (Естонська Республіка), Хелена Лінде, асоціація місцевого самоврядування Швеції SALAR.

Враховуючи чутливість питання і значну кількість думок з цього приводу обговорення щодо конституційних змін триватимуть. Кінцевий етап – формування тексту змін до Конституції.