Депутати проконтролювали стан виконання Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки

Постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім'ї, молодіжної політики під головувавнням депутата обласної ради Леоніда Пащенка заслухала інформацію начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Володимира Таборанського про стан виконання обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки. Метою Програми є створення та розвиток комплексної системи національно-патріотичного виховання на основі формування й утвердження принципів любові і гордості за власну державу, усвідомлення громадянського обов’язку та зміцнення якостей патріота та громадянина України як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни та забезпечення власного благополуччя в ній; формування свідомого громадянина-патріота Української держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.

У рамках виконання згаданої програми проведено 16 заходів, в яких узяли участь майже 10,0 тисяч учасників. Зокрема, загальнообласні заходи: патріотичний проєкт “Сила життя. Sport”, патріотичнгий вишкіл “Шляхами перемоги”, профорієнтаційна акція “Я — Армія” , національно- паріотична акція “Герої серед нас” тощо.

Молодь області взяла участь у 3-х всеукраїнських заходах: “Юний доброволець”, “Джура-десантник”, “Нащадки вільних”. У навчальних закладах області на постійній основі проводяться тематичні виховні години та бесіди, уроки пам'яті, діють тематитичні виставки, проводяться перегляди та обговорення документальних фільмів із історії України.

Загалом на фінансування заходів програми у 2019 році використано 211,2 тис. грн коштів обласного бюджету.