Ігор Степура: Кропивницький міський пологовий будинок №2 чекає на торжество права в стінах Верховного Суду

Заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура  провів брифінг, під час якого повідомив нові обставини, що виникли у справі з ліквідації міського пологового будинку №2 імені «Святої Анни». У брифінгу, також, взяв участь Геннадій Орєшков, який протягом двох років веде судову боротьбу з метою скасування рішення міської ради міста Кропивницького, щодо реорганізації цього медичного закладу. Незважаючи на попередню поразку в суді першої інстанції та в апеляційному суді, активіст не здався і звернувся до Верховного Суду України. 

17 листопада 2016 року міська рада міста Кропивницького прийняла рішення про реорганізацію пологового будинку №2 імені «Святої Анни» шляхом приєднання до пологового будинку №1. Таке рішення депутатського корпусу викликало жваві дискусії серед населення, адже місто, в якому проживає понад 200 тисяч людей, залишилося лише з одним пологовим будинком. Внаслідок такої реорганізації відбулося скорочення штатних одиниць медичних працівників і зменшилася кількість ліжко-місць. 

19 вересня 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив касаційне провадження за скаргою Геннадія Орєшкова на постанови Ленінського районного суду міста Кропивницького та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду за позовом скаржника до міської ради м. Кропивницького про скасування рішення, яким депутати реорганізували пологовий будинок №2 шляхом приєднання його до пологового будинку №1. 

«Громадянин Геннадій Орєшков звернувся до суду на підставі порушення його прав, що відбулося внаслідок прийняття рішення міською радою міста Кропивницького про скорочення мережі комунальних закладів охорони здоров`я - пологових будинків. Геннадію Орєшкову вдалосу ініціювати відкриття касаційного провадження Верховним Судом України. Верховний Суд прийняв до уваги суспільну важливість даного питання і скарга буде розглянута», - прокоментував ситуацію Ігор Степура.