Олександр Чорноіваненко: фінансування центральних районних лікарень залежать від формування громад

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко взяв участь у відкритті одноденної фахової майстерні «Стан та перспективи реформування вторинної ланки медицини» для представників обласної та районних рад Кіровоградської області.

У вступному слові Олександр Чорноіваненко розповів про можливі зміни адміністративно-територіального устрою та виклики, які стоятимуть перед закладами охорони здоров’я.

- Заклади вторинної ланки медицини залежать від зміни адміністративно-територіального устрою та формування громад. У деяких районах наразі немає співпраці між громадами, від чого страждають лікарні та є заборгованість по заробітній платі. Оптимальний варіант об’єднання за принципом «один район – одна громада», в такому випадку не буде розбіжностей хто і як має фінансувати медзаклади, - зазначив голова обласної ради.

Фахова майстерня організована Українською асоціацією районних та обласних рад у рамках реалізації проекту «Пульс». У ході навчання учасники обговорили медичну реформу та пройшли опитування стосовно її впровадження.