ОТГ мають оцінювати свою спроможність та планувати ефективний розвиток громад, - Олександр Чорноіваненко

В обласній раді відбулася презентація проєкту ефективного управління розвитком органів місцевого самоврядування. Відкрив захід голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко. Звертаючись до голів об'єднаних територіальних громад, представників Агенції регіонального розвитку, які брали участь у презентації, голова обласної ради, зокрема, зазначив: “Децентралізація влади підходить до завершального етапу. Більшість ОТГ виявили бажання мати онлайновий інструментарій, який допомагав би бачити, на якому рівні вони знаходяться, і в якому напрямі їм потрібно рухатися у своєму розвитку. Таким інструментарієм має стати методологія аналізу і планування інституційного розвитку громад і відповідний онлайновий сервіс для ОТГ”.

Підтримав думку Олександра Чорноіваненка голова обласної державної адміністрації Сергій Балонь, запевнивши присутніх, що працівники облдержадміністрації сприятимуть визначенню необхідних критеріїв.

Обласний Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації напрацював орієнтовну методологію. Презентував “САПІРГ: альтернативний підхід до оцінювання спроможності громад та їх інституційного розвитку” директор Центру Сергій Зелінський, доктору наук з державного управління, доцент. Учасники зібрання домовилися надати свої пропозиції та доповнення до презентованої методології.