Підприємствам Кіровоградщини рекомендовано підвищити заробітні плати

В облдержадміністрації відбулася щотижнева апаратна нарада, у якій взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.

Директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександр Корнюша поінформував про стан розвитку промисловості Кіровоградської області. Він зазначив, що в області функціонує понад 2 тисячі підприємств, де працює 38 612 осіб.

За словами фахівця, у промисловості існує проблема з кваліфікованими кадрами, а саме їх відтік за межі України. Причиною цього є низка заробітна плата. У грудні 2017 року середня заробітна плата у сфері промисловості становила 7 тисяч гривень. Низька зарплата є наслідком низької питомої ваги оплати праці відносно собівартості виробленої продукції. Відтак департамент інфраструктури і промисловості ОДА рекомендував підприємцям підвищити заробітні плати, для залучення спеціалістів робітничих й інженерних професій.

Олександр Корнюша також повідомив, що стан промисловості характеризується індексом промислової продукції. У 2015 році по області такий показник становив – 83 %, у 2016 році – 120,3 %, у 2017 році – 104,2 %.