Вирішити питання державного підприємства “СхідГЗК” вимагають депутати обласної ради

За ініціативи голови Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка депутати обласної ради ухвалили Звернення до Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації, що склалася на державному підприємстві “СхідГЗК”.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кіровоградської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації, що склалася на державному підприємстві “СхідГЗК”

Кіровоградська обласна рада впевнена, що запорука успіху країни в спільності та єдності наших дій, спрямованих на розвиток конкурентоспроможної економіки України та добробуту громадян.

Але, критична ситуація, яка, останнім часом, склалася на державному підприємстві “СхідГЗК”, унеможливлює розвиток конкурентоспроможної економіки України та добробуту громадян та потребує негайного втручання й вирішення.

Вже п'ять місяців трудовий колектив державного підприємства працює в умовах значної затримки з виплати заробітної плати, відсутності самого необхідного для організації безпечного та ефективного виробничого процесу (запасних частин, паливно-мастильних матеріалів та, навіть спецодягу і засобів індивідуального захисту).

Підприємство працює в складних фінансово-економічних умовах, які є наслідком і пов'язані з прийнятим Мінекоенерго невірним рішенням щодо не проведення реорганізації державного підприємства “СхідГЗК” шляхом приєднання до державного підприємства “НАЕК “Енергоатом”, яка мала би створити вертикально-інтегроване підприємство від видобутку уранової сировини до виробництва електроенергії на АЕС України.

Натомість, запропонований Міністерством, як альтернатива, контракт на поставку уранового оксидного концентрату не виконується з боку державного підприємства “НАЕК “Енергоатом” в частині виконання графіку платежів. Станом на 28 лютого поточного року відставання від графіку становить 233 млн.грн.

Не виплата та значні затримки заробітної плати працівникам підприємства створює вкрай негативний моральний та психологічний стан працівників, більшість яких працює в особливо шкідливих та підземних умовах праці, спричиняє відтік кваліфікованих кадрів, в яких вже сьогодні підприємство має велику потребу.

Слід зазначити, що тільки у Кіровоградській області вказане підприємство забезпечує роботою близько 3 тисяч робітників, щорічно сплачує понад 320 млн грн податків і платежів до бюджетів усіх рівнів, бере активну участь у реалізації соціальних програм регіону.

З огляду на зазначене, наявність критичного соціально-економічне питання, вирішення якого позитивно вплине не лише на розвиток Кіровоградської області, а й України в цілому, з метою недопущення виникнення дестабілізаційних процесів у атомно-промисловому комплексі країни та серед трудового колективу ДП “СхідГЗК”, що загрожує проведенням жорстких акцій протесту гірників, ми, депутати Кіровоградської обласної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням втрутитися у критичну ситуацію, яка склалася на державному підприємстві “СхідГЗК”, та вирішити проблеми з фінансуванням поточної діяльності ДП “СхідГЗК” і погашенням заборгованості із заробітної плати працівникам гірничо-збагачувального комбінату.

Ухвалено рішенням

Кіровоградської обласної ради

від 12 березня 2020 року № 759