З резервного фонду держбюджету передбачили 845 мільйонів гривень на транспортування питної води у 4 регіонах України

З резервного фонду державного бюджету передбачили 845,1 мільйона гривень для забезпечення транспортування питної води для потреб Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Відповідне розпорядження № 498-р затвердив Кабінет Міністрів України 6 червня.

«З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру виділити Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (для відповідних обласних військових адміністрацій) 845,1 мільйона гривень для здійснення заходів щодо забезпечення транспортування питної води для потреб цих регіонів», - йдеться у документі.

Також Кабмін погодився на пропозицію Мінінфраструктури і Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури стосовно реалізації експериментального проєкту з будівництва магістральних водогонів Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця (ДВС2) — Томаківка.

«У зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції», - зазначається у постанові № 566 від 6 червня.

На нову бюджетну програму для реалізації експериментального проєкту передбачили 1,5 мільярди гривень. Будівництво планують завершити за два роки.

Наразі для боротьби із наслідками підриву Каховської ГЕС залучено майже 800 осіб та понад 170 одиниць техніки ДСНС.

Фото: Урядовий портал