Звернення голови обласної ради Олександра Чорноіваненка з нагоди 80-ї річниці створення Кіровоградської області

Шановні жителі Кіровоградщини!

Дорогі земляки!

10 січня 2019 року Кіровоградська область відзначає свій 80-річний ювілей.

Це добра нагода згадати величне минуле краю, осмислити його сьогодення та отримати наснагу й енергію на майбутнє. Це свято всіх, хто народився і живе на цій славетній землі.

Кіровоградщина – розвинутий і багатий аграрно-індустріальний регіон України. Область спеціалізується на виробництві широкого асортименту продуктів харчування, добувної та легкої промисловості. На її теренах успішно втілюються інноваційно-інвестиційні проекти, впроваджуються новітні технології, реалізовується туристично-рекреаційний потенціал.

З кожним реалізованим проектом створюються нові робочі місця, збільшуються надходження до бюджету, підвищується конкурентоспроможність підприємств.

Регіон — відкритий для зовнішніх і внутрішніх інвестицій, надійний партнер для інвесторів і бізнесу. Сприяє цьому і Міжнародна агропромислова виставка “AGROEXPO”, яка щороку проходить наприкінці вересня в обласному центрі і є найбільшою в Україні. У ній беруть участь понад 500 профільних вітчизняних і зарубіжних компаній, відвідує більше 20 тисяч громадян. Ця виставка — орієнтир для міжнародних інвесторів щодо співпраці з нами.

Ще одним потенційним напрямком розвитку області є мінерально-сировинна галузь. Кіровоградська область належить до одного з найнасиченіших мінеральними ресурсами регіонів України. На нашій території виявлено 32 види і налічується близько 300 родовищ різноманітних корисних копалин. У рамках Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року на території Кіровоградської області за рахунок державного бюджету проводиться геологічне вивчення родовищ урану, золота, алмазів, горючих сланців і бурого вугілля; інженерно-геологічні та еколого-геологічні роботи; буріння артезіанських свердловин з метою пошуку родовищ підземних прісних вод. Область посідає провідне місце в Україні за запасами урану та займає монопольне становище за його видобутком.

Останнім часом на теренах Кіровоградської області успішно реалізовано цілу низку знакових соціальних проектів у медицині, освіті, культурі та інформаційному просторі.

Продовжуємо, зокрема, працювати над реалізацією проекту "Забезпечення сучасними інформаційно-комунікативними системами сільських територіальних громад Кіровоградської області.

Кіровоградщина славиться своїми синами та доньками, справжніх патріотів дарує вона Україні. Так, воїни нашої 95-ї аеромобільної бригади найпершими вирушили на Схід і захистили незалежність нашої держави від російського агресора! Кіборгів із Кіровоградщини знають далеко за межами території військового конфлікту. А скільки добровольців пожертвували власним здоров'ям і, навіть, життям, не чекаючи винагород!

Сьогодні в області вживаються заходи щодо підтримки військовослужбовців, учасників АТО та членів їх родин, а також тимчасово-переміщених осіб. На базі Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни функціонує Центр медико-психологічної реабілітації "КОМ-ПАС".

Область – унікальна своїм історико-культурним середовищем, багата на українські автентичні традиції, які ми зберігаємо і передаємо нашим нащадкам. Край – історичний центр української національної культури і мистецтва, колиска першого професійного українського театру.

На Кіровоградщині створено єдиний в Україні та й у світі Музей історії українського хореографічного мистецтва.

Сьогодні громади Кіровоградщини – європейська, прогресивна, інноваційна спільнота. Тут – глибокі традиції самоврядності й прагнення людей спільно розвиватись і змінювати життя краю.

Користуючись гарною нагодою, висловлюю слова щирої вдячності, кожній громаді, кожному жителю області за внесок у розбудову рідного краю!

Нехай працелюбність і любов до рідної землі стануть запорукою зростання вашого добробуту та надійним підґрунтям подальшого процвітання Кіровоградської області у мирі й злагоді!

Голова Кіровоградської

обласної ради Олександр Чорноіваненко