Мистецтво – арт-терапія сьогодення

Творча зустріч народного художника Анатолія Горбенка та очільника Національної спілки художників України Костянтина Чернявського з кропивничанами відбулася в Кропивницькому під час відкриття в галереї родини Цуканових виставки картин одеських художників «Ритми моря та степу». 

«Мистецтво сьогодні – арт-терапія, що підтримує людей та лікує від стресу, допомагає хоча б на деякий час відволіктися від жахіть війни, – зазначив під час зустрічі Анатолій Горбенко. – Тому мій заклик, моя настанова до усіх нас: підтримуйте одне одного, допомагайте одне одному!» 

Анатолій Горбенко передав до Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради, Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського та Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею книги, видані з нагоди 85-річчя спілки, а також подарував Музею мистецтв (з яким давно підтримує дружні, творчі відносини) картини одеських митців. Зокрема – роботи славетних художників Південної Пальміри батька та сина Михайла Божія та Святослава Божія. 

«Творчі зустрічі в стінах закладів культури в наш час – свідчення того, що митці не залишаються осторонь важливих подій, – переконаний перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк. – У своїх творах митці закарбовують миттєвості сьогодення, фіксують емоції людей, висловлюють через творчість свої думки, свою громадянську позицію. Це свідчить про те, що Україна живе, Україна бореться. І Україна обов’язково переможе!»

 

Юрій Семенюк подякував Анатолію Горбенку за те, що митець постійно підтримує зв’язки зі своєю малою Батьківщиною, та оголосив гостю подяку Кіровоградської обласної ради за багаторічну плідну працю, популяризацію творчості митців Кіровоградщини та Одещини, налагодження творчих зв’язків між регіонами, вагому підтримку творчих талантів рідного краю та активну громадську діяльність, спрямовану на популяризацію українського мистецтва. 

Довідково. Народний художник України (2011), лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «Національна традиція», голова Одеської обласної організації Національної спілки художників України (з 2007 року) Анатолій Горбенко народився та до 19-річного віку мешкав у Кіровограді (нині – Кропивницький). Закінчив Одеське державне художнє училище і художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту ім. Д.Ушинського. Розпочав творчу діяльність у 1970 році. Член Спілки художників СРСР З 1977 року. 

Персональні виставки проходили в Україні, Болгарії, Румунії, Італії, Японії, США, Іспанії, Австрії. Неодноразово представляв свої твори в Кіровоградському обласному художньому музеї (нині Музей мистецтв). Провідний жанр – пейзаж. 

У 2002 році Анатолію Горбенку присвоєне звання «Заслужений художник України». У 2003 році він нагороджений грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». У 2009 нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України. В 2010 році отримав Гран-Прі на арт-симпозіумі в м. Ерзерум (Туреччина). У 2011 році на честь 20-річчя незалежності України Указом Президента України був нагороджений ювілейною медаллю. 

Твори художника придбані Міністерством культури та дирекцією художніх виставок України, зберігаються в музеях України, в державних і приватних колекціях за кордоном. 

У жовтні 2019 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулася ювілейна персональна виставка творів живопису Анатолія Горбенка «Поклик рідного краю».