На Кіровоградщині розпочалися навчання на випадок небезпечних природніх явищ

На Кіровоградщині розпочались організаційно-штабні навчання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час яких члени комісії – представники органів державної влади та місцевого самоврядування, силових структур та підприємств критичної інфраструктури – відпрацювали алгоритм дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, викликаних небезпечними природними явищами.

 

Згідно навчальної «легенди» на території Кіровоградщини раптово погіршились погодні умови внаслідок активного циклону та його атмосферних фронтів. 

Це призвело до ускладнення руху транспорту на автошляхах області, порушення функціонування систем енергопостачання, пошкодження (руйнування) будівель державних установ, закладів освіти охорони здоров'я, культури, комунального житлового фонду та приватних домоволодінь, затоплення (підтоплення) господарських об’єктів, споруд, суб’єктів господарювання області та пошкодження посівів сільгоспкультур. Тобто, виникла надзвичайна ситуація природного характеру регіонального рівня. 

До складу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолює начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович, також входять і представники Кіровоградської обласної ради. Зокрема, в навчаннях взяв участь перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк. Керівником навчання призначено заступника голови ДСНС України Володимира Демчука. 

Під час навчань відпрацьовано механізм дій, необхідних для того, щоб забезпечити цілодобову роботу штабів для координації органів управління і сил цивільного захисту, проїзд транспорту, ліквідацію аварії в системах життєзабезпечення і відновлення енергопостачання населених пунктів, залучення техніки підвищеної прохідності, електростанції та підігрівачів повітря на випадок знеструмлення або порушення теплопостачання об’єктів соціальної сфери (лікарень, дошкільних закладів, шкіл), розгортання цілодобових «Пунктів незламності» у зв’язку з порушенням роботи системи централізованого водопостачання і водовідведення та усіх видів електронних комунікаційних сервісів. 

Також регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відпрацювала алгоритм співпраці з операторами мобільного зв’язку для відновлення (у випадку надзвичайної ситуації) мобільного зв’язку та мобільного Інтернету на знеструмлених територіях.