У Кропивницькому обговорили виклики для аграрного сектору в умовах воєнного стану

У Кропивницькому провели інформаційну сесію «Аграрний сектор в умовах воєнного стану. Можливості і виклики» сьогодні, 28 лютого.

Участь у ній взяли голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд, начальник ОВА Андрій Райкович, сільгосптоваровиробники, представники Мінагрополітики, органів виконавчої влади, районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, дорадчих служб та банківських установ області.

Під час інформаційної сесії обговорювали державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників у 2024 році, комплексне забезпечення та пільгове кредитування аграріїв Кіровоградської області сільськогосподарською технікою, ПММ, посівними матеріалами, засобами захисту рослин та добривами, адміністрування податків в галузі сільського господарства у 2023-2024 роках, бронювання працівників галузі сільського господарства тощо.

Юрій Дрозд наголосив: попри усі виклики, які ставить перед аграріями війна, Кіровоградщина залишається одним з головних аграрних осередків України.

«Наприкінці минулого року Кіровоградська обласна рада затвердила програму розвитку агропромислового комплексу нашого регіону на 2024-2028 роки, – зазначив посадовець. – Вона спрямована на розв’язання основних проблем у сфері агропромислового комплексу. Зокрема – адаптації АПК до змін кліматичних умов, що негативно впливає на умови ведення землеробства, зношення зрошувальних систем, що потребує розширення її мережі на території усієї області, створення інвестиційних умов для розвитку агропромислового комплексу та інше».

За словами голови обласної ради, перед аграріями Кіровоградщини стоїть низка проблемних питань, які треба долати спільними зусиллями. Мова іде про зменшення обсягів виробництва продукції тваринництва та чисельності поголів’я тварин та птиці, відсутність переробки сировини на місцях для збільшення доданої вартості виготовленої продукції, необхідність відновлювати молочну галузь через її довготривалий час відбудови, відсутність мотивації сільськогосподарських товаровиробників до розвитку трудомістких галузей, таких як овочівництво, ягідництво, скотарство, рибальство, які потребують значних трудових затрат і тривалого обороту вкладених ресурсів.

«І головне питання – це кадрова проблема в цій сфері. Наразі маємо працювати над тим, щоб знайти додаткові можливості забезпечення зайнятості для жителів села та розвитку територій, – наголосив Юрій Дрозд, – Слід залучати до цього осіб, які знайшли прихисток на Кіровоградщині та проживають у сільській місцевості».

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr