Пам’яті «Кари». Юрій Дрозд: «Володимир Чорний – яскрава особистість і гордість нашого краю…»

Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд разом із працівниками виконавчого апарату відвідав виставку творів художника, графіка, письменника, загиблого головного сержанта Володимира Чорного «Кари» сьогодні, 2 квітня.

Про невідому загалу творчість митця, мотиви та досягнення розповіла його дружина Олена Білецька. Вона зазначила – фонд Володимира Чорного запланував кілька мистецьких заходів, які відбудуться найближчим часом. Одним із них є конкурс на кращий малюнок серед школярів Кропивницького. Також засновники фонду – сама пані Олена та рідні Володимира Чорного планують показати в обласному центрі фільм «Памфір», художником-декоратором якого був загиблий митець. Юрій Дрозд пообіцяв посприяти організації показу картини у Кропивницькому.

«Володимир Чорний – яскрава особистість і гордість нашого краю. Він присвятив свій життєвий шлях творчості. Талановитий графік, письменник, художник-декоратор десятка українських кінострічок… Скільки б ще він зміг створити, скільки здобутків зміг би отримати завдяки своїй активній творчій роботі! – наголосив голова обласної ради Юрій Дрозд. – Проте, в лиху годину добровільно обрав найпотрібніше, найважливіше, найпочесніше з занять – захист своєї родини і своєї країни. Схиляю голову перед Героєм-захисником, який торік у травні загинув у бою з російськими окупантами. Творчість та життєвий шлях Володимира Чорного будуть закарбовані в історії нашої області й усієї України».

Володимир Чорний народився у Кіровограді в 1976 році. У 1994-му закінчив СПТУ №8 за спеціальністю «художник-оформлювач». Починаючи з 2006 року, Володимир Чорний неодноразово брав участь у виставках у різних містах України. Він був професійним художником-декоратором для художніх фільмів та рекламних роликів. Як художник-декоратор працював над фільмами «Памфір» (2022), «Залізні метелики» (2023), «Брама» (2017), «Наші котики» (2020), «Віддана» (2020), «Ефір» (2018), «ШТТЛ» (2022). Був художником-постановником та художником-декоратором у кліпах гуртів «Океан Ельзи», «DREZDEN», «Соня Кей», «ТНМК».

Із початком повномасштабного вторгнення Володимир Чорний добровільно приєднався до Збройних Сил України. На посаді головного сержанта окремого взводу 1-го батальйону 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго воював на Східному напрямку. Загинув 9 травня 2023 року в боях біля села Невське Луганської області. Посмертно нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Виставка експонуватиметься в Музеї мистецтв до 24 квітня 2024 року.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr