Інвестиції та робочі місця: на Кіровоградщині створять 3 індустріальні парки

Міжвідомча нарада, під час якої мова йшла про створення на території Кіровоградщини індустріальних парків, відбулася в Кропивницькому сьогодні, 15 травня.

Участь у заході взяли голова обласної ради Юрій Дрозд, начальник ОВА Андрій Райкович разом із заступниками, народні депутати Ігор Мурдій, Олександр Дануца, Юрій Кузбит, Дмитро Кисилевський, Богдан Кицак, Ярослав Рущишин, керівники відповідних департаментів ОВА та представники бізнесу.

«Створення індустріальних парків на території Кіровоградщини – це, безперечно, новий поштовх для економічного розвитку області. Такі кроки є складовою політики «Зроблено в Україні», мета якої – стимулювання виробництва, залучення інвестицій у реальний сектор економіки та збільшення обсягів несировинного експорту, а також створення нових робочих місць для населення, – наголосив голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд.

За словами посадовця, навіть беручи до уваги воєнні дії, введення в Україні воєнного стану, можна впевнено констатувати: розвиток індустріальних парків – виправданий крок, який на часі. Адже це і додаткові податкові надходження до бюджетів, і економічна спроможність області в майбутньому, і покращення бізнес-клімату в Україні загалом.

«Обласна влада готова надавати всебічне сприяння у створенні індустріальних парків не лише на території обласного центру та великих міст, а й у громадах, які мають потенціал та відповідні критерії для їхнього створення – зручне логістичне розташування, придатні земельні ділянки, потужності та люди, які готові включитися до цієї роботи та працювати. Нам варто консолідувати зусилля на всіх рівнях, від Верховної Ради України до місцевих громад, аби увійти до числа областей, які активно розвивають індустріальні парки як ефективні інструменти для відновлення економіки області та держави», – підкреслив Юрій Дрозд.

На Кіровоградщині працюють над створенням трьох індустріальних парків. Мова йде про ІП «Ростагропром» та ІП «Радій» у Кропивницькому, а також ІП «Стан-Інвест» в Олександрії.

Загальні терміни створення індустріальних парків в області – 7-10 років. Орієнтовна вартість реалізації проєктів – 2,5 млрд грн, джерела фінансування – кошти державного та місцевих бюджетів, інвесторів та ініціаторів створення індустріальних парків. На їхній основі планується створити 2345 нових робочих місць.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr