З Україною в серці: в Музеї мистецтв відкрили виставку подружжя Олександра та Людмили Демиденків

До Всесвітнього дня вишиванки у Музеї мистецтв Кіровоградської обласної ради урочисто відкрили виставку художніх творів «З Україною в серці» членів Національної спілки художників України, подружжя Олександра та Людмили Демиденків.

Відзначення Всесвітнього дня вишиванки виставкою «З Україною в серці» є абсолютно логічним і навіть символічним, оскільки мистецький дует Олександра і Людмили Демиденко часто звертається у своїй творчості до української автентичності, звичаїв, традицій, створивши, зокрема, цілу портретну галерею чоловіків і жінок у національному одязі. Плюс це черговий подарунок шанувальникам високопрофесійного образотворчого мистецтва, просякнутого любов’ю до рідного краю і батьківщини.

Зокрема, Олександр Демиденко веде насичене виставкове життя, в тому числі – на міжнародному рівні, бере участь у різноманітних планерах, серед яких Всеукраїнський пленер «Весна. Буковель-2012» , «Перлина Закарпаття» (2012), у мистецькій акції-пленері «Кіровоградщина – очима художників», зокрема на теренах Онуфріївського, Олександрівського, Новоархангельського та Добровеличківського районів. Митець активно співпрацював з галереями Чехії, зокрема – Праги. Нагороджений дипломом учасника проєкту «АвіАрт 2012», який проходив на борту літака АН «Мрія» у вересні 2012 року.

Картини художника зберігаються у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогове, в Музеї мистецтв міста Кропивницький, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, в чисельних приватних колекціях.

Олександр Демиденко – самобутній художник зі своїм неповторним творчим «я», романтик, який надає перевагу ліричному пейзажу, сповненому не тільки краси природи, світла, повітря, позитиву, а й любові до своєї Вітчизни.

Теж саме можна сказати і про талановиту художницю-землячку, членкиню Національної спілки художників України Людмилу Демиденко. Олександр та Людмила Демиденко – постійними учасниками різноманітних аукціонів, зокрема і тих, що проводяться в Музеї мистецтв – щорічному Великодньому благодійному аукціоні, «Ялинка для кіборгів» тощо.

Під час урочистого відкриття виставки митці передали до фондового зібрання музею дві живописні картини, які оспівують автентичність і красу нашої рідної України – Олександра Демиденка «Святковий день» і «Щедра осінь» Людмили Демиденко.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr