Діджиталізація освітньої галузі: досягнення Кіровоградщини

Регіональний форум «Стратегічна сесія цифровізації освітньої галузі Кіровоградської області» відкрився у Кропивницькому сьогодні, 22 травня. Участь у форумі взяли очільники закладів середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти Кіровоградщини, у тому числі – керівники закладів освіти обласної ради, експерти освітньої галузі, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Вітаючи учасників форуму, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк наголосив на провідній ролі освітян у впровадженні сучасних технологій.

«Сьогодні все більше і більше громадян, від дітей до людей поважного віку, користуються цифровими сервісами, – зазначає Юрій Семенюк. – Цифрові засоби супроводжують нас протягом усього життя, цифрові технології опановують нові і нові сфери нашого життя. Тут можна згадати слова Льюїса Керолла, який говорив: «Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б удвічі швидше». Ми не маємо права залишатися на місці та ігнорувати технологічний розвиток. Саме освітяни, освітянська галузь, впроваджуючи новітні засоби навчання, сприяють тому, щоб наша молодь якомога швидше просувалась в сучасному цифровому житті. Тож для нас усіх, і освітян, і представників органів місцевої влади є великий простір для співпраці та втілення сучасних технологій у повсякденне життя кожного. Кіровоградська обласна рада завжди відкрита до співпраці у реалізації проєктів, покликаних піднести процеси здобуття освіти на якісно новий, більш сучасний рівень, що в перспективі означає – покращення життя наших співвітчизників. Давайте разом виробляти стратегію, яка дозволить нам підготувати молодь до життя в цифровому суспільстві, забезпечити якісну освіту та розвиток нашого регіону. Бажаю всім учасникам стратегічної сесії плідної роботи, бажаю отримати відповіді на всі свої запитання і далі працювати над перетворенням України в найбільш цифровізовану державу світу!»

Під час свого виступу перший заступник начальника обласної військової адміністрації Павло Конопко доповів про рівень діджиталізації Кіровоградської області та розвиток в нашому регіоні сучасних освітніх сервісів.

Управитель з питань цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України в напрямку взаємодії освітніх інформаційних систем та ПАК АІКОМ Світлана Голуб розповіла про роботу Центральної бази даних Міністерства освіти і науки України та програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ).

Також протягом форуму піднімались питання цифрової трансформації роботи органів управління освітою; цифровізації освітніх закладів Кропивницького; цифровізації публічного управління та проєктного менеджменту; реалізації цифрових освітніх проєктів у Кіровоградській області. Крім цього, освітянам презентували сучасні освітні платформи «EDDY», «ОПТІМА», «SMART школа».

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr