В Україні відзначають День слов’янської писемності і культури

Сьогодні в Україні відзначають одне з найважливіших свят нашого культурного спадку — День слов’янської писемності і культури. Він є символом спільної історії, багатої культурної спадщини та духовної єдності всіх слов’янських народів.

Цього дня ми вшановуємо неоціненний внесок святих Кирила і Мефодія, які дали нам абетку і заклали основи нашої писемності. Їхні напрацювання відкрили нам шлях до знань, освіти та культури.

Слов'янські писемність і культура – це фундамент, на якому базується наша ідентичність, наші цінності та наша спільна історія. Це те, що об’єднує нас, надає сили та натхнення для подальшого розвитку і процвітання. Завдяки писемності ми можемо передавати знання, зберігати літературні і наукові надбання, виховувати молоді покоління в дусі патріотизму і любові до рідної мови та культури.

Відзначаючи це свято, ми вшановуємо не тільки нашу історію, але й усіх тих, хто сьогодні працює задля розвитку і збереження слов’янської культури: письменників, науковців, педагогів, митців, всіх, хто несе світло знань і любові до рідної мови в наші серця.

Нагадаємо, в Україні День слов’янської писемності і культури встановлено згідно з Указом Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 на підтримку ініціативи Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій. Цього дня вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які є просвітителями слов’янських народів та провідниками християнства. Крім того, День слов’янської писемності та мови є символом єдності й спадщини слов’янських народів, які мають спільне коріння, історію і культуру. У цей день проводяться різноманітні заходи, присвячені збереженню і розвитку слов’янських мов, літератури, мистецтва і науки.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr