Визначено представника Кіровоградщини на всеукраїнських змаганнях «Пліч-о-пліч» за напрямком «Спортивне орієнтування»

У Кропивницькому відбувся фінал обласних змагань зі спортивного орієнтування президентського проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги». За перемогу на обласному етапі змагались 11 шкільних команд, що представляли всі райони області та місто Кропивницький.

 

Загалом в змаганнях «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» за напрямком «Спортивне орієнтування» в Кіровоградській області у 2023-24 навчальному році взяло участь 38 команд (450 учасників). 

«Сьогодні ми проводимо дуже важливі змагання, – звернувся до фіналістів під час відкриття змагань перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк. – Учні чотирьох адміністративних районів нашої області та обласного центру боротимуться за титул кращої команди у спортивному орієнтуванні та виборюватимуть право представляти Кіровоградщину на всеукраїнському рівні. 

Цей вид спорту, хоч і не є олімпійським, популярний у понад 80 країнах світу, а в таких країнах Європи, як Швеція, Данія, Фінляндія та Норвегія спортивне орієнтування входить до шкільних програм. Адже завдяки цьому виду спорту ви можете навчитися рухатись за топографічними картами, розуміти природні орієнтири та орієнтуватися на будь-якій незнайомій місцевості. Бажаю вам успіхів та наснаги!»

До привітань школярів долучились директор департаменту освіти Кіровоградської обласної військової адміністрації Ельза Лещенко; начальник управління молоді та спорту КОВА Андрій Щетина; директор комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», депутат обласної ради Андрій Лісота; голова Кіровоградського обласного відділення (філії) комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України Олександр Шевченко; представник Федерації спортивного орієнтування України Елеонора Геращенко. 

Як повідомила пані Елеонора, дистанція змагань спеціально адаптована для підлітків, які не мають попереднього досвіду в спортивному орієнтуванні. Тому що головна мета проєкту – зацікавити, залучити учнівську молодь займатися спортом, популяризувати спортивне орієнтування, згуртувати учнів, надати їм можливості проявити цілеспрямованість, завзятість, ініціативність. 

За підсумками обласного етапу змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» за напрямком «Спортивне орієнтування» третє місце виборола команда Олександрійської територіальної громади; друге місце посіла команда Соколівської територіальної громади. Переможцем обласного етапу стала команда «Кущівські вовки» комунального закладу «Преображенська гімназія Кропивницької міської ради». 

Фінальний етап всеукраїнських змагань зі спортивного орієнтування проєкту «Пліч-о-пліч…» відбудеться в Києві в червні.