На розгляд обласної ради планують винести питання щодо оголошення 9 територій та об’єктів природно-заповідного фонду

Цьогоріч на розгляд обласної ради планується винести питання щодо оголошення 9 територій та об’єктів природно-заповідного фонду в адміністративних межах Кетрисанівської сільської громади орієнтовною площею 290 га та Компаніївської селищної громади – 470 га. Про це повідомив керівник департаменту екології та природних ресурсів ОВА В’ячеслав Дубровський.

Наразі триває робота над проєктами створення цих територій, в результаті планується збільшити  площу  природно-заповідних фонду області на 760 га.

Загалом станом на червень 2024 року на Кіровоградщині налічується 244 природно-заповідні території та об’єкта, загальною площею понад 101950 га, з них 26 територій та об’єктів, площею 5909,8 га, мають статус загальнодержавного значення, решта (218 території та об’єктів), площею понад 96041 га – місцевого значення. Показник заповідності області (співвідношення площі природно-заповідного фонду до загальної площі території області) складає 4,15 відсотка.

В’ячеслав Дубровський також зазначив, що під час минулого засідання сесії Кіровоградської обласної ради депутати підтримали рішення щодо розширення геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Каскади» з 2,5 до понад 72 га.

Наразі розробляються проєкти землеустрою щодо організації і встановлення меж  по 5 територіям природно-заповідного фонду, площею

464,5 га виключно за кошти обласного фонду навколишнього природного середовища. Йдеться про такі об’єкти ландшафтні заказники місцевого значення «Балка Степівська», «Урочище Роздільське», «Балка Оленівська», «Карпенків край» та пам’ятку природи місцевого значення «Урочище Солоне Озеро».

За словами директора департаменту, чотири територіальні громади в області прийняли рішення стосовно виділення коштів з місцевого бюджету, у розмірі 50 відсотків вартості робіт, на розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду, в сумі – 956 030 грн та 50 відсотків з обласного фонду НПС. Тож за результатами співфінансування розпочнеться робота щодо розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду 19 об’єктів, загальною площею понад 636 га.

Вільшанська селищна рада передбачили кошти в сумі 36 750 грн на 3 території природно-заповідного фонду, площею 24,5 га – ландшафтні заказники місцевого значення «Миколин яр», «Людвінські скелі» та «Балка Репетуха».

У Долинській міській раді – 208 980 грн на 5 територій природно-заповідного фонду площею 139,3 га – ботанічний заказник загальнодержавного значення «Гранітний степ», ботанічні заказники місцевого значення «Блакитний льон»,

«Катеринівська балка», «Балка Очеретяна» та на ландшафтний заказник місцевого значення «Балка Новоолександрівська».

У Кетрисанівській сільській раді – 653 300 грн на 9 територій природно-заповідного фонду загальною площею 434,75 га – ландшафтні заказники місцевого значення «Тернова балка», «Велика балка», «Балка Громоклеївська»,

Балка «Крутоярка», «Урочище Осикувате», ботанічні заказники місцевого значення «Мюдівська балка» і «Балка Польова», ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Крутий яр» та заповідне урочище місцевого значення «Чобіток».

У Перегонівській сільській раді – 57 000 грн на 2 територій природно-заповідного фонду площею 38 га – ландшафтний заказник місцевого значення «Там, де Ятрань круто в’ється» та заповідне урочище місцевого значення «Лещівка».

Також позитивне рішення щодо співфінансування на розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду в сумі 22515 грн прийняла Добровеличківська селищна рада.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr