Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд взяв участь у зустрічі з командою Міністерства розвитку громад

Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд взяв участь у зустрічі команди Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», що проходила у Києві сьогодні, 9 лютого. 

Очільник обласної ради Юрій Дрозд є віце-президентом з питань екологічної політики та природокористування Української асоціації районних та обласних рад. 

Серед учасників заходу – віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку  та містобудування Олена Шуляк та президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. Учасниками зустрічі стали  також голови Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Житомирської, Херсонської обласних рад, а також Одеської, Старобільської, Бахмутської, Кам’янської, Шосткинської районних рад. 

Заздалегідь представники обласних та районних рад готували проблемні питання, які є ключовими для повноцінного розвитку територій. 

Кіровоградська обласна рада подала детальну інформацію з питаннями, які потребують вирішення. Мова йде про механізм відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а також врегулювання на законодавчому рівні питання щодо застосування комерційного обліку теплової енергії та водопостачання.

 

«Кіровоградська обласна рада підготувала низку питань для обговорення. І я вдячний, що підготовці до цієї зустрічі передував візит Президента України Володимира Зеленського та нарада в онлайн-режимі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Нам вдалося конструктивно обговорити питання, які на даний час є болючими для Кіровоградщини. І сьогодні під час зустрічі команди Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Українською асоціацію районних та обласних рад є можливість ще ретельніше долучитися до механізмів їхнього вирішення», – зазначив голова Кіровоградської обласної ради, віце-президент з питань екологічної політики та природокористування Української асоціації районних та обласних рад Юрій Дрозд. 

Серед питань, які обговорюються на зустрічі за ініціативою Кіровоградської обласної ради:

  • Майбутнє уранових шахт ДП «Схід ГЗК», що функціонують на території Кіровоградщини;
  • Обговорення механізму відшкодування різниці в тарифах  на комунальні послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
  • врегулювання на законодавчому рівні питання стосовно застосування комерційного обліку теплової енергії та водопостачання та методики розподілу між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послу;
  • стимулювання розвитку альтернативного енергозабезпечення територіальних громад;
  • урядові та законодавчі ініціативи, спрямовані на підтримку життєдіяльності громад в умовах воєнного стану;
  • підтримка громад, які прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб;
  • розвиток громад та територій та альтернативних шляхів наповнення місцевих бюджетів після вилучення  з них військового ПДФО. 

Довідково: Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (далі – Асоціація) утворена у 1991 році.  Ключові напрямки роботи полягають в утвердженні демократичних принципів, наданні консультативно-методичної і практичної допомоги органам місцевого самоврядування, сприянні соціально-економічному та культурному розвитку, благодійницькій допомозі, допомозі в підвищенні кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування. 

Асоціація усіляко сприяє втіленню реформи децентралізації, що є ефективним вирішенням проблем на місцях та є важливою складовою інтеграції України у Європейську родину. 

Українська асоціація районних та обласних рад співпрацює з органами державної влади, виражаючи позицію своїх членів та виробляючи спільні рішення. 

Зокрема, представники Асоціації працюють з робочими та колегіальними органами Парламенту, Офісу Президента України, Уряду, а також науковими установами. 

Асоціація бере участь у міжнародній діяльності, співпрацюючи з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи, Конференцією регіональних і місцевих рад Східного партнерства та іншими. 

Асоціація має великий досвід в реалізації різноманітних ініціатив та проектів з програмами міжнародної технічної допомоги та іншими організаціями. 

Серед великих організацій з якими Асоціація реалізовувала проекти є Програма розвитку ООН, USAID, GIZ, Рада Європи, Polska Pomoch. Ініціативи стосувались як збору та аналізу інформації, так і надані навчальних послуг та роботи над нормативно-правовою базою.