Обласний краєзнавчий музей – «Музей для всіх»!

Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей став одним із переможців програми «Культура без бар’єрів» Українського культурного фонду і в межах цієї програми отримає грант УКФ сумою понад 500 тисяч гривень на реалізацію проєкту «Музей для всіх» – створення інтерактивного простору для людей з інвалідністю. Презентували проєкт «Музей для всіх» в обласному краєзнавчому музеї сьогодні, 9 липня.

 

Як повідомила координаторка проєкту «Музей для всіх», завідувачка відділу маркетингу, розвитку та інвестування ЦОКМ Валентина Пархомчук, цього року на програму Українського культурного фонду «Культура без бар’єрів» було подано 132 заявки. Проєкт Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею посів 11-те місце і виборов грант сумою 518 тисяч гривень. 

Згідно проєкту «Музей для всіх» в обласному краєзнавчому музеї для відвідувачів із інвалідністю буде адаптовано експозицію «Природа». 

Зокрема, будуть встановлені тактильні сенсорні системи, сенсорний мультимедійний стіл та 3D-книга (пристосовані для використання людьми з інвалідністю). Також передбачено розробку інтерактивних освітніх програм для дітей з інвалідністю, створення виставки дитячих творчих робіт, встановлення табличок зі шрифтом Брайля та впровадження аудіогідів.

 

Мета проєкту «Музей для всіх» – створити безбар’єрне музейне середовище, де самостійно взаємодіяти з експозиціями зможе кожен відвідувач, – зазначила Валентина Пархомчук. Це збільшить рівень доступності музею для різних категорій відвідувачів, у тому числі – для ветеранів війни. 

Із перемогою у конкурсі Українського культурного фонду колектив Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею привітав перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк. 

«На прикладі унікального проєкту «Музей для всіх» ми вкотре засвідчуємо, що обласний краєзнавчий музей прагне змін і приділяє багато зусиль для того, щоб отримати грантові можливості для розвитку своїх просторів, – зауважив посадовець. – Тому від імені обласної ради висловлюю слова вдячності Валентині Пархомчук і всім музейним працівникам за відповідальну роботу, за поліпшення культурного простору нашої області. Бажаю колективу подальших успіхів!» 

За словами директора Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею Бориса Шевченка, проєкт «Музей для всіх» буде реалізовано протягом наступних чотирьох місяців, але обладнання, яке краєзнавчий музей закупить в межах програми УКФ, працюватиме багато років. 

«Цей проєкт дуже важливий для розвитку нашого музею, – зазначив Борис Шевченко. – Зараз заклади культури потерпають через брак бюджетного фінансування, оскільки пріоритет бюджету – оборона України. Після перемоги пріоритетом стане відновлення країни, бюджетного фінансування так само не вистачатиме, тому закладам сфери культури надзвичайно важливо навчитися користуватись грантовими інвестиціями. Я дуже радий, що відділ маркетингу, розвитку та інвестування обласного краєзнавчого музею, який було створено лише рік тому, вже досягнув таких результатів – підготував переможну заявку для залучення додаткового фінансування від Українського культурного фонду. Ці кошти допоможуть розвитку нашого музею».