Сила України – сила нескорених

У Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї до Дня українського добровольця провели акцію «Сила нескорених» і презентували путівник експозицією «Україна: полум’я війни 2014-2024» сьогодні, 14 березня. Дана експозиція – перший крок до створення майбутнього музею російсько-української війни.

 

Старший науковий співробітник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Володимир Мороз розповів відвідувачам про роль добровольців і добровольчих з’єднань під час російсько-української війни та вперше представив брошуру-путівник «Україна: полум’я війни 2014-2024». 

Експонати для цієї виставки обласний краєзнавчий музей почав збирати ще десять років тому в співпраці з військовослужбовцями, волонтерами, родинами загиблих героїв. Відкрили виставку 29 серпня 2022 року. 

Як повідомив Володимир Мороз, експозиція «Україна: полум’я війни 2014-2024» складається з двох концептуальних частин: вшанування пам’яті полеглих героїв та розповідь про боротьбу, що триває. 

На виставці представлено чимало меморіальних експонатів полеглих захисників. Прізвища багатьох з них – широковідомі, зокрема, їхніми іменами названо вулиці, парки, сквери нашого обласного центру. Це Євген Тельнов, Павло Сніцар, Олександр Кондаков, Сергій Сенчєв, Степан Чобану та інші.

 

Зараз на експозиції «Україна: полум’я війни 2014-2024» виставлено близько 400 експонатів, зазначає Володимир Мороз. Ще приблизно така ж кількість експонатів, пов’язаних з подіями сучасної російсько-української війни, зберігається у фондах музею. 

Як зауважив директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко, на основі експонатів виставки «Україна: полум’я війни…» з часом планується створити окремий Музей російсько-української війни як підрозділ обласного краєзнавчого музею. 

Призначення путівника по експозиції – зацікавити мешканців та гостей Кропивницького відвідати виставку та допомогти краще зорієнтуватися серед експонатів виставки. Путівник видано в двох форматах: паперовому та електронному. Паперову версію буде розповсюджено по бібліотеках та закладах освіти Кіровоградщини, електронну версію незабаром можна буде переглянути (або завантажити) на сайті музею.