15 дитячих точок «Спільно» працює на Кіровоградщині

15 дитячих точок «Спільно» створили на Кіровоградщині у рамках реалізації проєкту «Захист дітей» за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Про це повідомила керівниця програм фонду у Кіровоградській області Тетяна Федоренко на підсумковій конференції.

Три дитячі простори створили у минулому році та дванадцять – у нинішньому.

«Дитячі точки «Спільно» або простори, дружні до дітей – це безпечні середовища, які надають можливість родинам з дітьми, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, мати доступ до навчання, дозвілля, відпочинку і розвитку. На сьогодні в області працює 15 точок у Гайворонській, Голованівській, Долинській, Знам’янській, Катеринівській, Новомиргородській, Онуфріївській, Приютівській, Світловодській, Олександрівській, Новоукраїнській та по дві у Кропивницькій і Олександрійській громадах», - зазначила Тетяна Федоренко.

З моменту відкриття першої точки «Спільно» їхніми відвідувачами стали понад 57 тисяч осіб. Загалом в них провели майже 3 тисячі різнопланових заходів.

«У рамках реалізації проєкту також в області успішно діють 25 батьківських клубів. У них фахівці проводять тематичні засідання та обговорюють питання ментального здоров’я, підтримки дітей, які перебувають у стресі, теми розв’язання конфліктів та інші. До роботи в клубах залучалися професійні психологи, медики, волонтери, педагоги і викладачі», - додала Тетяна Федоренко.

У ході підсумкової конференції перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк подякував Дитячому фонду ЮНІСЕФ та благодійному фонду «Безпечне майбутнє» за проєкти, які допомагають дітям соціалізуватися та розвиватися.

«У першу чергу від обласної ради та депутатського корпусу хочу подякувати партнерам ЮНІСЕФ та фонду «Безпечне майбутнє» за тривалу співпрацю. Це вже реалізовані дитячі точки «Спільно», молодіжний центр «Кома», проєкт «Патронажні медсестри», медичний хаб у нашому медколеджі, передано незліченну кількість засобів для розвитку і навчання дітей. І цей перелік можна довго продовжувати. Важливо, що усі 49 громад Кіровоградщини долучилися до реалізації проєктів для підтримки дітей. Життя маленьких українців на Кіровоградщині з усієї країни стає комфортнішим, у тому числі, завдяки вашій плідній праці. Сьогодні у нас проживає більше 20 тисяч дітей, які тікали з прифронтових територій від жахіття війни, і забезпечити їх гідними умовами для розвитку – це наш обов’язок», - зазначив Юрій Семенюк.