Сучасна «Жінка»: в центрі уваги – героїні війни

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені Євгена Маланюка та Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей організували творчу зустріч кропивничан із громадською діячкою, організаторкою численних культурно-мистецьких заходів, головною редакторкою всеукраїнського часопису «Оксамит» та журналу «Жінка» Тамарою Маркеловою. 

Пані Тамара відвідує різні регіони України в межах шеф-редакторського туру країною та спілкується з творчою інтелігенцією, представниками органів влади, небайдужими співвітчизниками.

 

Під час перебування в Кропивницькому з Тамарою Маркеловою зустрівся перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк. Під час зустрічі обговорені питання популяризації на сторінках видання жінок Кіровоградщини – активних учасниць життєдіяльності області. Зокрема, Юрій Семенюк та Тамара Маркелова обговорили перспективу підготовки одного з номерів «Жінки», присвяченого неординарним жінкам Кіровоградської області. 

Тамара Маркелова також розповіла про зміни, які зазнали друковані журнали за останні роки. 

Зокрема, «Жінка» – раніше був типовий «глянець», на обкладинках якого з’являлись, переважно, артистки. Журнал часто публікував на своїх сторінках легкі історії гламурного життя України та світу. Після повномасштабного вторгнення росії в центрі уваги видання – долі волонтерок, медиків, військовослужбовців: жінок, що боронять та допомагають боронити Україну. 

У Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка Тамара Маркелова поспілкувалась з містянами, розповіла про особливості видання друкованих журналів та подарувала бібліотеці декілька номерів журналу «Жінка».

«Щоденні новини викликають занепокоєння і не дають нам повноти бачення і розуміння людських доль, – каже Тамара Маркелова. – На сторінках журналу «Жінка» ми занурюємось в історії людей, і це історії, про які можна писати книги або знімати фільми. Журнал містить різні рубрики: «Дозвілля» і «Наші діти», «Мистецтво» і «Літературне перо», «Здоров'я» і «Туристичні маршрути», але переважна більшість нашого контенту зараз присвячена героїням сучасності». 

Довідково: громадсько-політичний ілюстрований журнал «Жінка» – одне з найстаріших друкованих видань в Україні, він був заснований в Харкові у листопаді 1920 року (раніше журнал виходив під назвами «Комунарка України» і «Радянська жінка»). Глянцевим видання стало в 2016 році. 

Журнал пропагує відродження народних традицій виховання, друкує матеріали про незаслужено забутих діячів національної культури, науки, мистецтва. Пише про активних, успішних і впевнених у собі жінок, котрі знаходять вихід у складних ситуаціях, знають чого прагнуть, а такі історії надихають і стимулюють. Постійні рубрики журналу «Жінка» – «Вічні цінності», «Витоки», «Дача», «Маємо право», «Смачного», «Сторінка для дітей», «Історії з життя», «Здоров’я», «Психологія», «Наші діти», «Сад на підвіконні», «Актуально», «Туристичні маршрути», «Скарбничка порад», «Неповторність вашої садиби», «Персона, «Постаті», «Вірування предків», «Очевидне-неймовірне».