На Кіровоградщині відзначають День науки в Україні

Урочистості заходи, всеукраїнські та міжнародні наукові конференції з нагоди Дня науки відбулись у Кропивницькому в Центральноукраїнському національному технічному університеті сьогодні, 16 травня. 

Зокрема, під час урочистостей відзначено переможців цьогорічної премії молодим науковцям Кіровоградської області та стипендіатів обласної державної адміністрації і обласної ради – аспірантів закладів вищої освіти Кіровоградщини.

 

Привітали науковців регіону з Днем науки в Україні, який відзначатиметься в суботу, 18 травня, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, директорка департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Ельза Лещенко, ректор ЦНТУ Володимир Кропівний, директорка Малої академії наук учнівської молоді Неля Мазур. 

Центральноукраїнський національний технічний університет завжди знаходився у фарватері прикладної науки, здійснюючи наукові дослідження та вдосконалюючи технічні можливості підприємств зазначив перший заступник голови обласної ради. 

«Від імені обласної ради хочу подякувати закладам освіти Кіровоградщини, які рухають уперед технічні, гуманітарні, юридичні, економічні науки. Тому що ваша діяльність – це популяризація здобутків нашого краю, – зауважив Юрій Семенюк. – Також дякую викладачам – керівникам наукових гуртків, що об’єднують навколо себе студентство і працюють над тим, щоб українська наука мала майбутнє. Зі свого боку обласна влада, навіть в цих непростих умовах, знаходить можливості для підтримки і заохочення науковців». 

Юрій Семенюк і Катерина Колтунова вручили дипломи молодим науковцям – лауреатам обласної премії. Як повідомлялось нещодавно на сайті обласної ради, володарем першої премії молодим науковцям Кіровоградської області визнано старшого викладача кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ Антона Апаракіна; другої премії – завідувача кафедри кримінального процесу та криміналістики Донецького державного університету внутрішніх справ Андрія Крушеницького. 

Стипендії обласної державної адміністрації і обласної ради в 2024 році отримуватимуть аспіранти Микола Хлебніков (ЦНТУ), Катерина Неборак (Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка), а також ад’юнкт Владислав Мішустін (ДонДУВС).

 

Як повідомив ректор ЦНТУ Володимир Кропівний, в межах відзначення Дня науки-2024 в технічному університеті проведено «День кар’єри»; науково-технічну конференцію «Наука в ЦНТУ: основні досягнення та перспективи розвитку»; Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми економіки та підприємництва в умовах викликів і загроз»; Міжнародну наукову конференцію «Історія, археологія, інформаційна, бібліотечна та архівна справа: актуальні проблеми науки та освіти»; Всеукраїнський творчий конкурс наукових робіт «Захист цивільних осіб в умовах збройного конфлікту нормами міжнародного гуманітарного права»; наукові конференції викладачів, аспірантів, співробітників та здобувачів вищої освіти ЦНТУ.