Гендиректор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк – про актуальні питання щодо діяльності підприємства

Генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк розповів про актуальні питання діяльності підприємства – тарифи, проєкти та можливі блекнути.

Про тарифи

Діючий тариф не переглядався з 2021 року. Відтоді у рази подорожчали чи не усі складові тарифу. Нинішній тариф на воду покриває 70 відсотків витрат підприємства, а на водовідведення – 90 відсотків. Якби не фінансова допомога громад Кропивницького, Знам’янки та Смоліного, а також Кіровоградської обласної ради, то підприємство опинилося б на межі зупинки. Також надзвичайно багато допомогли міжнародні партнери – ЮНІСЕФ та МОМ, які профінансували закупівлю реагентів для очищення води на 50 млн гривень. На наступний рік, якщо регулятор не встановить економічно обґрунтований тариф, ОКВП «Дніпро-Кіровоград» проситиме 200 млн грн бюджетної підтримки.

Про проєкти

Триває реалізація проєктів за гроші світового банку. Зокрема. завдяки модернізації насосних станцій підприємство вже суттєво економить електроенергію. За підрахунками фахівців, наступного року ОКВП споживатиме орієнтовно на 20 відсотків електроенергії менше, ніж у попередні роки. Однак, у гривневому еквіваленті ця економія непомітна, адже вартість електроенергії для водогону зросла у шість разів. Про водовідведення Ситуація з водовідведенням в обласному центрі поліпшується. Щодня служба водовідведення усуває зо три десятки засмічення. На лінії працює каналопромивальний мулосмок, який протягом двох місяців перебував на ремонті. Крім масових засмічень, до загострення ситуації з водовідведенням призвело ще й те, що каналізаційні колектори давно відслужили своє і потребують заміни. Цього року відбувається їхня реконструкція в Кропивницькому на вулицях Херсонська, Героїв України та Братиславська.

Про водопостачання під час блекауту

У випадку блекауту (повного знеструмлення енергетичної системи) підприємство ще протягом доби зможе подавати воду абонентам завдяки 30 дизель-генераторам, встановленим на насосних станціях. Невеликі генератори на підвищувальних насосних станціях (зокрема в районі Полтавської, Примаченко, Сегменту) переключаться на резервне джерело живлення автоматично. На потужніших насосах енергетики це зроблять у ручному режимі. Якщо блекаут триватиме довше, то абонентам розвозитимуть воду з місцевих джерел. На свердловинах теж встановлені генератори. Проте, доведеться економити – води з місцевих джерел вистачає на покриття 20-25 відсотків від загальної потреби.

Щоб першими дізнаватися про діяльність обласної ради підписуйтесь на наш Телеграм-канал https://t.me/oblrada_kr