23 травня – День Героїв

День Героїв – борців за свободу – від лицарів Київської Русі до учасників Революції Гідності і нинішніх захисників України в російсько-українській війні відзначають 23 травня в Україні. 

Ідея вшанування героїв-захисників рідної землі зародилася в українському національно-визвольному русі під час Другої світової війни, коли на Другому Великому зборі ОУН у Кракові озвучили бажання відзначати День Героїв 23 травня. 

Саме в травні пішли з життя лідери та ідеологи націоналістичного руху – Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець. 

Окремими постановами саме цього Збору було затверджено герб організації — тризуб із мечем, червоно-чорний прапор та вітання: «Слава Україні!» і відповідь – «Героям Слава!». 

До проголошення незалежності України День героїв відзначали підпільно, здебільшого – колишні воїни УПА та дисиденти. З 2014 року після початку агресії росії проти України свято набуло ще більшої популярності. Поки що День героїв не є офіційним державним святом, але його відзначають патріоти, громадській, органи місцевого самоврядування у багатьох регіонах нашої країни. 

Сьогодні сміливі українські воїни героїчно боронять нашу країну від російських окупантів, стримують ворожу армію звільняють та захоплені території. Тож це свято – всіх, хто захищає українську землю – військових,  волонтерів, медиків… Героям Слава!

  

З Постанови ІІ Великого Збору Організації Українських Націоналістів, що відбувся у квітні 1941 р. ГДА СБУ — Ф. 13. — Спр. 372. — Т. 13.