«Шляхами трипільської Праматері»: громади Кіровоградщини запрошують долучитись до міжнародного проєкту

На базі Кіровоградської обласної ради відбулась онлайн-конференція щодо залучення територіальних громад нашого регіону до міжнародного туристичного маршруту «Шляхами трипільської Праматері»: від поселення Кукутень у Румунії до села Небелівка Підвисоцької сільської громади Голованівського району Кіровоградської області. Цей проєкт отримав схвалення Державного агентства розвитку туризму України. 

Гостем конференції став підприємець та громадський діяч із Нової Каховки Павло Ярмій, який є ідейним натхненником проєкту. В засіданні також взяли участь перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, представники територіальних громад Кіровоградщини, департаменту культури та туризму і департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації, представники музейних закладів та університетів, науковці-історики і археологи та інші.

 

Павло Ярмій представив своє бачення перспектив агротуристичного маршруту «Шляхами трипільської Праматері», порівнявши цей проєкт зі схожими іноземними туристичними магнітами, які залучають велику кількість туристів завдяки історіям та легендам, пов’язаним із тією чи іншою місцевістю. 

На даному маршруті туристичним магнітом є Трипільська культура.

 

«Кіровоградська область дійсно має багато об’єктів із прадавньою історією, але про них знає не дуже велике коло людей, – зазначив Юрій Семенюк. – Ми повинні створювати та розвивати в громадах інфраструктуру для залучення туристів і для цього потрібна допомога приватного бізнесу». 

«Ми зацікавлені в співпраці з громадами Кіровоградської області, – запевняє Павло Ярмій. – Ми готові брати представників громад на навчання, ми готові приїхати до вас на територію й допомогти розробити проєкти. Єдине, що потрібно – зацікавленість самих громад у роботі кластеру та активізація людей на місцях». 

Меморандум про створення агротуристичного кластеру «Шляхами трипільської Праматері» підписали понад 20 територіальних громад Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей, Державне агентство розвитку туризму України та інші структури. Також планується долучити до проєкту зацікавлені організації з Молдови та Румунії. Мета проєкту – спільно з Державним агентством розвитку туризму України розробити маршрут та показувати туристам місця, де кукутенсько-трипільська культура досягла свого максимального розвитку. 

Як відомо, найбільше трипільське місто свого часу (близько 4000 до н.е.) було знайдене археологами поблизу села Небелівка на Кіровоградщині. Поселення займало площу до 300 га, кількість мешканців становила до 7 тис. осіб. За площею та чисельністю жителів це було найбільше поселення того часу, задовго до появи перших міст на території Європи.