Олена Зеленська: «Секрет української стійкості – у взаємодопомозі…»

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Кропивницькому в кінозалі Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбувся захід «Осмислення. Цінності та історії стійкості. Плекаємо індивідуальну та колективну стійкість».

 

Зустріч пройшла в форматі відкритого спілкування, де гості могли обмінятися між собою думками, ідеями, або ж звернутися до аудиторії. На початку заходу учасники переглянули відеозвернення першої леді Олени Зеленської, ініціаторки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». 

З точки зору психології стійкість – здатність людини чинити опір негативним зовнішнім впливам і стресам, а також відновлюватися після криз. 

«Секрет української стійкості – у взаємодопомозі, – зауважує Олена Зеленська. – У тому, що ми не складаємо руки, а діємо; у здатності проживати кожну мить, і в той же час – планувати майбутнє. Ми намагаємось створити систему, де кожна людина могла б навчитися самостійно розвинути свою стійкість, або могла отримати підтримку, якщо не справляється сама. Колективна мета потребує колективної праці і взаємної допомоги. Ми маємо разом згенерувати відповідь на досвід колективної травми, щоб вистояти та перемогти! У цьому залі є люди, від яких залежить всеукраїнська стійкість. Сподіваюсь, ви зможете зробити свій внесок. Це не для когось, це – для всіх нас. Бо відновимо людину – людина відновить все!» 

Серед учасників заходу «Осмислення. Цінності та історії стійкості» також були й представники Кіровоградської обласної ради. Зокрема, – перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, депутат обласної ради Оксана Горбенко. 

Захід «Осмислення. Цінності та історії стійкості» відбувся в межах «Місяця обізнаності про ментальне здоров’я». Він організований Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за підтримки Бюро ВООЗ в Україні та агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».