Бюджетний процес триває. Які проектні норми пропонують для ОТГ?

Над питанням ресурсного забезпечення  об’єднаних територіальних громад спільно працюють асоціації органів місцевого самоврядування та проекти і програми міжнародної технічної допомоги в рамках Ради донорів при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Про це повідомили в Мінрегіоні.

За інформацією відомства, на сьогодні вже підготовлено пропозиції за трьома напрямками:

  • до проекту Держбюджету на 2019 рік;
  • зміни до бюджетного та податкового законодавства, що впливають на формування показників проекту Держбюджету на 2019 рік;
  • зміни до бюджетного, податкового та іншого законодавства, спрямовані на підтримку розвитку місцевого самоврядування і сприяють підвищенню їх спроможності з ефективного управління бюджетними ресурсами, але не впливають на формування показників Держбюджету на 2019 рік.

Серед пропозицій до проекту Державного бюджету на 2019 рік - 4,5  мільярда гривень субвенції має спрямовуватися на формування інфраструктури ОТГ. Такий обсяг коштів розрахували, виходячи з кількості утворених ОТГ. Їх налічується 828 станом на кінець серпня 2018 року, з яких:

665 ОТГ – цього річ та минулі роки перейшли на прямі міжбюджетні відносини;

40 ОТГ – провели перші місцеві вибори 29.04.2018 року;

123 ОТГ – очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів у поточному році.

Розрахунок обсягу субвенції здійснено з урахуванням показника 1107 гривень на одного сільського жителя. Саме таким цей показник був у 2016 році, коли на прямі міжбюджетні відносини перейшли перші 159 об’єднаних територіальних громад, серед яких розподілили 1 мільярд гривень за затвердженою формулою.

Пропонується розподілити 4,5 мільярда гривень субвенції між бюджетами ОТГ на розвиток інфраструктури пропорційно до площі громади та кількості сільського населення, та з урахуванням зменшення обсягу такої фінансової підтримки, якщо ОТГ отримували її у попередні роки.