Депутати обласної ради підтримали звернення до Прем'єр-міністра України щодо відновлення фінансування державних житлових програм

Під час вісімнадцятої сесії обласної ради до колег-депутатів звернувся Артем Погребнюк, який ініціював питання щодо необхідності відновлення на державному рівні фінансування державних житлових програм, зокрема для молоді. Депутатський корпус погодився з пропозицією щодо направлення відповідного звернення до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. (додається).

 

Прем'єр-міністру України

 

В. Гройсману

Шановний Володимире Борисовичу!

Звертаємося до Вас як до голови Уряду та очільника виконавчої влади в країні, як до посадовця, що має реальний вплив та всі інструменти, надані йому народом, для покращення життя населення нашої держави.

Україна переживає непрості часи на шляху свого становлення. На превеликий жаль, величезна кількість громадян втрачає віру у світле майбутнє для себе та своїх дітей в межах рідної країни, та починають шукати «кращого життя» деінде поза її межами. Відтік з України людського та трудового потенціалу, що є визначальним фактором її економічного зростання, небажання людей працювати на благо країни, зневіра у реалізації своїх прав, у зв'язку з неможливістю задовольнити свої основні соціально-економічні потреби, посилюють слабкість України. А агресія сусідньої країни на Сході нашої держави, породила ще більшу кількість малозахищених верств населення. Адже жителі територій, де проводиться АТО, змушені покидати власні оселі, шукаючи притулку на безпечних територіях Батьківщини чи за її межами.

Основою суспільства є людина. Пріоритетність людини, як найвищої соціальної цінності, є змістом цілого розділу Конституції України - Основного Закону держави. Державно-правове визнання прав людини є гарантією їх реалізації з боку держави.

Україна задекларувала власну прихильність - цілям демократизації та європейської інтеграції. За демократії народ є головним суб'єктом влади, держава відповідає перед громадянами за свою діяльність, а основною метою діяльності органів державної влади є підвищення соціальних стандартів для населення.

Держава зобов'язана надати можливість отримати реальний інструмент для реалізації життєвих планів своїх громадян, які не можливо втілити в життя, не маючи власного житла.

Право на житло - одне з основних соціально-економічних прав людини. Відповідно до Загальної декларації прав людини кожен має право на такий життєвий рівень, включаючи житло, який є необхідним для підтримки здоров'я і добробуту його самого та його сім'ї.

Стаття 31 Європейської соціальної хартії закріплює обов'язок держави забезпечити право на житло та вживати заходи спрямовані на:

1. Сприяння доступові до житла належного рівня;

2. Запобігання бездомності та її скорочення з метою поступової її ліквідації;

3. Встановлення на житло цін, доступних для малозабезпечених осіб. Статтею 47 Конституції України передбачено право кожного громадянина України на житло та обов'язок держави створити умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Але в умовах непід'ємних ринкових цін на житло, враховуючи надвисокі ставки по іпотеці, значний розмір першого внеску та величезну потребу у власному житлі серед населення, банківське іпотечне кредитування не є вирішенням житлового питання пересічних українців, а тим паче - найменш захищених категорій населення. Тому вкрай необхідним є розвиток, фінансування та модернізація житлових програм, які реалізуються не банками, а за участі держави та місцевого самоврядування.

Такі державні житлові програми вже існують - і це реальний діючий інструмент. Його просто потрібно підтримувати, ним просто потрібно користуватися. Програми «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» та «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» є надзвичайно дієвими, ефективними і затребуваними у суспільстві.

Відновлення та збільшення фінансування зазначених програм допоможе вирішити низку соціально-економічних проблем та сприятиме молоді, в тому числі учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, вирішити житлове питання.

Варто відзначити, що ці програми разом із значним позитивним соціальним ефектом, мають беззаперечну економічну ефективність, тому саме розвиток і підтримка житлового будівництва — шлях до зростання економічних показників країни.

Тому просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, не перетворити житло для громадян в України лише формально задекларованим правом в Конституції України та Законах України і, виявивши політичну волю, відновити фінансування державних житлових програм, та при перегляді змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачити видатки на:

«Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» (КПКВК 2751390) в обсязі - 857 121,0 тис грн., що дасть можливість забезпечити житлом 1,3 тисяч молодих сімей;

«Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» (КПКВК 2751190) в обсязі - 1 000 000,0 тис. грн., що дасть можливість забезпечити доступним житлом більше 1,7 тисяч сімей.

Ухвалено рішенням

Кіровоградської обласної ради

від 02 березня 2018 року № 469