Депутати обласної ради піклуються про підвищення професійної компетентності вчителів

Обласна програма “Вчитель” на 2014-2020 роки, затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради від 20 вересня 2013 року № 506, є визначенням невідкладних і перспективних заходів щодо реалізації основних напрямів модернізації системи освіти області з урахуванням вимог сучасного інформаційно-технологічного суспільства, умов професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження їх високого соціального статусу.

Постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім'ї, молодіжної політики в порядку контролю за виконанням рішень обласної ради розглянула стан виконання даної програми за 2017 рік.

Проаналізувавши показники виконання програми, члени постійної комісії встановили, що на виконання заходів програми у 2017 році розроблено перспективні плани курсової перепідготовки та атестації педагогічних кадрів, працевлаштовано 170 випускників, з яких 11 навчалися за цільовими направленнями.

Основний акцент у системі підвищення професійної компетентності на всіх рівнях зроблено на впровадженні сучасних педагогічних технологій в освітній процес, ключових аспектах розширення інформаційно-освітнього простору користувачів.

У рамках запровадження системи дистанційного навчання, науково-педагогічними працівниками кафедри дошкільної і початкової освіти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти були організовані й проведені курси підвищення кваліфікації для учителів початкових класів та учителів, які викладають інформатику в початкових класах, за проблемою “Компетентнісний підхід до викладання в початковій школі”.

Професійному росту молодих фахівців сприяли навчання в обласних школах управлінської й педагогічної майстерності, технологічного досвіду, школі творчого словесника, та участь у засіданнях творчих груп, майстер-класах. Щорічно, у рамках Тижня молодого вчителя, комунальний заклад “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського” організовує навчальні семінари для молодих спеціалістів різного фаху. У березні проведено 45-й Зліт молодого вчителя.

Також на базі згаданого комунального закладу відбулося заняття регіональної школи новаторства з проблеми “Використання інноваційних технологій у діяльності загальноосвітніх навчальних закладів як необхідна умова проектування індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників”.

Обласна програма “Вчитель” на 2014-2020 роки перебуває на постійному контролі комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім'ї, молодіжної політики.